304 од не ' Рѓосувачки Челик Надворешни Хексагонални Хексагонална Хексадецимален Socket Head Допирање DIN571 Стандардни Завртки Гром M6.3*63mm и 1/4*2-1/2
Ново

304 од не ' Рѓосувачки Челик Надворешни Хексагонални Хексагонална Хексадецимален Socket Head Допирање DIN571 Стандардни Завртки

DEN 216.00

Во форма достапна за нарачката


Најмалку 5 знаци
Има позитивни и негативни tolerances се особено загрижени за камерата, завртка референца спецификации од страна на Г * L состав (дијаметар * должина) не содржат должината на главата Единица : мм Ds Max 4 5 6 7 8 10 12 16 20 Мин 3.52 4.52 5.52 6.42 7.42 9.42 11.3 15.3 19.3 K Max 3.1 3.88 4.38 5.38 5.88 7.45 8.45 10.45 13.9 Мин 2.5 3.13 3.63 4.63 5.13 6.55 7.55 9.55 12.1 S Max 7 8 10 12 13 17 19 дваесет и четири 30 Мин 6.64 7.64 9.64 11.57 12.57 16.57 18.48 23.16 29.16 Номинален дијаметар d 4 5 6 7 8 10 12 16 20 Номинален дијаметар L квалитетот на секој 1000 парчиња, челични производи ≈ kg 16 1.71 2.92 20 2.01 3.42 5.02 25 2.81 4.02 5.82 11.5 30 3.11 4.62 6.62 12.9 23.6 35 3.51 5.12 7.42 14.2 25.8 36.2 40 5.82 8.22 15.6 28.0 39.2 45 6.43 8.94 16.9 30.0 42.1 50 7.03 9.64 18.2 32.1 45.4 84.1 55 10.5 19.6 34.3 48.6 89.7 60 11.2 20.9 36.5 51.8 94.9 165 65 22.2 38.5 54.7 99.5 174 70 23.6 40.7 57.8 107 182 75 25.0 42.9 61.0 112 192 80 26.5 45.2 64.5 118 201 90 29.4 49.9 71.0 130 220 100 32 54 77.1 141 238 110 83.4 152 253 120 89.5 163 275 130 175 293 140 187 317 150 198 328 160 209 348 170 366 180 385 190 404 200 421 Забелешка : За повикување само, треба точни податоци, ве молиме контактирајте со сервисот.
Најмалку 5 знаци
'

Главните својства

Големина:
1-4-2-1-2, M6 POINT 3
Должина:
4pieces, 63mm 4 pieces
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Завртка Тип:
Само-прислушување Завртки
Глава Стил:
Хексадецимален
Вози Стил:
Надворешни Хексадецимален
DIY Материјали:
Дрво
Бренд Име:
BOCHI
is_customized:
Yes
Пакет:
50-99Pcs
Модел:
Надворешниот хексагонални само-прислушување
Глава тип:
Надвор од шестоаголни
Стандарден Тип:
Германски стандард
категорија:
Прислушување завртки
Тип На Единица:
парче
Тежина На Пакет:
0.05kg (0.11lb.)
Пакет Големина:
1cm x 1cm x 1cm (0.39in x 0.39in x 0.39in)

Избор на купувачот