220V Електрични ноктите полирање машина мини ноктите машина отстранете ја кожата поправка помине мелење машина 1PC
Ново

220V Електрични ноктите полирање машина мини ноктите машина отстранете ја кожата поправка помине мелење машина 1PC

DEN 4058.00
DEN 4272.00

Во форма достапна за нарачката


220 V Електрични ноктите полирање машина мини ноктите машина отстранете ја кожата поправка
ноктите мелење машина 1 PC
Сликата покажува :
Забелешка : Овој линк е 220 V. Ако ви треба 110 V, ве Молиме контактирајте со нас за да се потврди дали постои 110 V,
бидејќи 110 V не е предвидено редовно. Ако не се 110 V, можете да го користите конвертор
Карактеристики На Производот :
Лесни и прилагодливи брзина и напред и рикверц. Ниско ниво на бучава дизајн ви овозможува да се
се посветам на ноктите како задоволство. Користете ја оваа алатка за поправка на вашите нокти, нека ноктите мазна и убава.
Овој производ е автоматска рачка, за мелење главата супер едноставен О!
Брзина е 30000 r / мин, со максимална брзина, заедно со добра легура ѓаволот брзо може да се
и ултра-мазна заврши нокти (зачувате полиран време)
Ве молиме користете 2.35 mm месо тело со мелење главата. Машината веќе содржи сет на
мелење главата.
Да прибор : тело, дршка, рачка багажник, мелење главата во собата
Достапни напон спектар : 110/220 / 240v 50-60 HZ(110 V не е предвидено редовно. Ако не,
можете да ги користите конвертор)
Упатство за употреба :
1. Поправи на бунари и поставување на моќта на јас позиција.
2. Прилагодете ја брзината на менувачот на брзина сакате.
3. Прилагодување на право и право на копчето напред, кога сакате да се префрлите на волан,
прво мора да се преку средината на О позиција. Нека телото се менува за да го вклучите
порака, па како да се избегне преоптоварување уредот да почне.
4. преоптоварување преоптоварување сопирачките, само во следниве два услови ќе биде осветлена, автоматски
моќ за да ја заштитите вашата машина. A - машина се користи за долго време. Б - напред и вклучете
обратно, премногу брзо, што резултира во никој низ средината O машината автоматски се генерира
моќ заштита.
Карактеристики на производот :
Лесни и прилагодливи на телото брзина и напред и рикверц. Ниско ниво на бучава дизајн ви овозможува да се
се посветам на ноктите да стане употреба на оваа алатка за да поправка на вашиот ноктите, така што нокти мазна и убава.
Други Опис :
Кога преоптоварување уредот започнува, црвено светло е вклучено и телото е запрен. Ќе мора да се сврти
на власта и на машина може да работи
Забелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,
ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

Главните својства

Бренд Име:
LZHZXY
DIY Материјали:
Електрични
Тип:
Клупата Полирач
Број На Модел На:
FL1993
Номинална Напон:
220v
Фреквенција:
50Hz/60Hz
Номинална Влезна Моќност:
Други
Тркала Дијаметар:
Други
Не-Оптоварување Брзина:
30000rpm
Извор На Енергија:
AC
Број На Производ:
FL1993
Обезбеди напон спектар:
110/220 / 240v 50-60HZ (110V нема акции, можете да го користите конвертор)

Избор на купувачот