500pcs/многу P74 висока фреквенција ниска отпорност 50V 100UF алуминиум electrolytic capacitor size 8*12 100UF 50V
Ново

500pcs/многу P74 висока фреквенција ниска отпорност 50V 100UF алуминиум electrolytic capacitor size 8*12 100UF 50V

DEN 836.64

Во форма достапна за нарачката


1
Опис На Производот
Висок Квалитет На Алуминиум Electrolytic Кондензатори
Напон - Номинална 50 V Capacitance 100 UF Толеранција 20% Големина / Димензија 8мм Висина - Седиште (Макс) 12mm Монтажа Тип Преку Дупка
НАШАТА СИЛНА И ТОПЛА ПОНУДА ЛИНИЈА :
Ние нудиме следниве производи од famousmanufacture : IC,модул,
дискретни,уреди,RFcomponentscomponents : отпорник,capacitor,кристал,реле
,напојување,трансформатор,конектори, итн.
Нашата Силна Линија

ПРОИЗВОДОТ УПОТРЕБА
Микропроцесори контрола коло, моќта конвертор, база на податоци на рс-пет 232
интерфејс кола, засилувачи, менаџмент на енергија, тајмер, counter (бројач на екранот коло,
multi-channel switcher, се префрлат и на напонот на следење, оптички предавателот,
притисок и сензор на температура,
безжични производи
Проверка пред испраќање
Совршен Пакет
По продажба на услуги

Главните својства

Тип:
Алуминиум Electrolytic Capacitor
Број На Модел На:
P74
Примена:
Општа Намена
Пакет Тип:
преку дупка
Номинална Напон:
50V
Температурата На Работа:
Стандард
Структура:
Фиксна Capacitor
боја:
Зелена
is_customized:
Yes
Бренд Име:
ENLINCA

Избор на купувачот