AC90-240V висок напон 1 канал допир вклучување/исклучување на допир dimmer switch за led светло
Ново

AC90-240V висок напон 1 канал допир вклучување/исклучување на допир dimmer switch за led светло

DEN 744.00

Во форма достапна за нарачката


Карактеристики :
Допрете switch контролер усвојува популарни злато како главна боја, привлечен изглед, едноставно, великодушни. Контролорот усвојува capacitance допир за контрола на чип, чувствителност на допир. Производот се користи на копчето за да се постигне/исклучување ,asy да работат, едноставен. Тоа е приоритетен производ на модерен дом.
Технички Параметри :
Работна температура : -20-60 Степен напон : AC90-240 V Излезен напон : AC90-240 V Надворешна димензија : L86 * W86 * H36.7 mm Пакување големина : L105 * W105* H53 mm Нето тежина : 0.152 кг Бруто тежина : 0.210 kg Max. излезна струја : 1А

Главните својства

Тип На Објект:
Нежните
Гаранција:
-
Материјал:
Пластични
сертификација:
CE
Број На Модел На:
Висок напон на допир се префрлите
Карактеристики:
Висок напон на допир се префрлите
Max. Оптоварување На Моќ:
220W

Избор на купувачот