2017 нов дизајн FCFB црна, сива Јаглерод Handlebar Патот Велосипед Handlebars свиткана бар внатрешно рутирање мет заврши 400/420/440mm
Ново

2017 нов дизајн FCFB црна, сива Јаглерод Handlebar Патот Велосипед Handlebars свиткана бар внатрешно рутирање мет заврши 400/420/440mm

DEN 2125.00
DEN 2760.00

Во форма достапна за нарачката

Карбонски влакна е широко се користи во градење на мостови и тунели и други структурни типови, структурна форма на засилување поправка и сеизмички арматура и јазол структура засилување.) Штета, не е веќе на листата на гаранцијата.8мм Ширина : 400/420/440mm(центар-центар) Финиш : Мат финиш Тежина : appro 290g±10g Велосипед Тип : Патот Велосипед еден години гаранција за квалитет од Пакување вклучуваат : 1 buc патот велосипед handlebar Карбонски влакна (СП) е нов вид на влакна материјал со висока цврстина и висока modulus влакна со содржина на јаглерод над 95%. Заедно со неговата мала тежина, неговата тежина е дури и полесни од алуминиум, за помалку од 1/4 од челик, железо е 20 пати посилна од силата. Тоа се прави на ронлив графит microcrystal и други органски влакна по axial насока на влакна куп, на карбонизација и graphitization на microcrystalline графит материјал. Густина на околу 1,5 до 2. Ова резултира во највисоката специфична сила и специфични modulus од карбонски влакна во сите високи перформанси влакна. Други спортски апликации вклучуваат во хокеј на мраз стапови и ски столбови. Во споредба со титаниум, челик, алуминиум и други метални материјали, карбонски влакна во физички својства на голем интензитет, со голема modulus, ниска густина, линеарен коефициент на експанзија и други карактеристики, може да се нарече цар на нови материјали. Тоа не само што е својствен внатрешна својства на јаглерод материјали, но исто така и мекоста на текстилни влакна може да се обработи, е новата генерација на зајакнувачки влакна. Карбонски влакна е јаглерод материјал се со силна затегнувачка цврстина и влакна мекост и machinability. За боја НАШИОТ сите производи се во вид на снимање, пост-обработка, поради светлината и прикажување на боја пристрасност Сиромашните, поединецот да се разбере различни фактори, како што се боја, може да биде малку боја со вистински производ, Боја да преовладуваат во вид, овој проблем не припаѓаат на квалитет. Производството на карбонски влакна риболов целиот свет е околу 20 милиони евра годишно. Две дебелини се достапни : 0. Капацитетот на пазарот на рекет рамка е околу 6 милиони евра годишно. За употреба По купување на производи поради неправилна инсталација или неодоливи природни деструктивни (како што се силна судир, итн.90) паралелно со влакна насока и позитивни (32 22) нормално на влакна насока.0 грама по кубен сантиметар, кои во прилог на оригиналниот жица структура, кој главно е детерминиран од carbonization температура. Карбонски влакна коефициент на термичка експанзија и други влакна, тоа има карактеристики на anisotropy. Карбонски влакна текстил е еден начин на карбонски влакна производи, обично 12 K карбонски влакна ткаење свила. Карбонски влакна текстил, со голема сила, мала густина, тенка дебелина, основните не се зголеми тежината и пресек засилување компоненти големина. Генерално, по висока температура graphitization од 3000 ℃, густината до 2. 1 K карбонски влакна цевка како резултат на одделение од јаглерод жица, смола составот, густината на јаглерод крпа, лиење под притисок и температура процеси се многу строги, 1 K јаглерод платно цена е 3 K јаглерод крпа 3 пати. За големината Пред купувањето, ве молиме изберете соодветна големина според продавница големина споредба маса ако купите производ Големина не се вклопуваат, ве молиме да го потпише во рок од 48 часа од денот на нов, не-загадувачките, ознака интегритет, не влијае случај на вториот продажба на контакт со нашата служба за корисници замена, како резултат на проблеми со квалитетот На товарни генерирани од страна на корисниците што ги сноси.

Главните својства

боја:
40cm, 42cm, 44cm
Употреба:
Планински Велосипеди,Велосипеди На Патот
Бренд Име:
FCFB
Број На Модел На:
1
менгеме дијаметар:
28.1 - 29.5 mm
is_customized:
Yes
Ширина:
401 - 500mm
Материјал:
Јаглерод Влакна
Компоненти:
Handlebar
Тип:
Патот Handlebar/Свиткана Бар

Избор на купувачот