Индустриски Робот Рака Bionic Робот Раце Голем вртежен момент Серво Прсти Самостојно движење Механичка Рака со Control Panel
Ново

Индустриски Робот Рака Bionic Робот Раце Голем вртежен момент Серво Прсти Самостојно движење Механичка Рака со Control Panel

DEN 10567.00
DEN 12432.00

Во форма достапна за нарачката


1972180262862533 Препорачуваме Роботски РАКА Индустриски Робот 3 D Ротирате Механичка Рака Легура Манипулатор 6 Dof Робот Рака Управување со 996 Servos + 1 Легура Gripper + Контролер US $ 169.00 /парче Индустриски Робот Рака Bionic Робот Раце Голем вртежен момент Серво Прсти Самостојно движење Механичка Рака со Control Panel US $ 259.00 /парче Arduino Програмирање Bionic Spider Робот 6 Foots Робот Голем вртежен момент Серво со Ps2 Контролер US $ 259.00 /парче irb460 4-Оската Индустриски Робот DIY Контрола Пелетирање Робот Рака Модел за Arduino УНО MEGA2560 со Напојување + Контролер US $ 169.00 /парче Abb Пумпа Механички Робот Рака Вшмукување Чаши Симулација Индустрија Манипулатор Стаклени Влакна Стои со Целосна Дигитална Серво +Контролер US $ 299.00 /парче Arduino Робот 6 DOF Механички Роботски Рака & Servos & Метал Серво Рог-Сребро со 6 x MG996 R Серво US $ 45.00 /парче Abb Индустриски Робот A688 Механичка Рака 100% Легура Манипулатор 6-Оската Робот рака Управување со 6 Servos US $ 175.00 /парче Abb Индустриски Робот 698 R Механичка Рака 100% Легура Манипулатор 6-Оската Робот рака Управување со 6 Servos US $ 255.00 /парче Abb Индустриски Робот 688 Механичка Рака 100% Легура Манипулатор 6-Оската Робот рака Управување со 6 Servos US $ 243.00 /парче Индустриски Робот 698 Механичка Рака 100% Легура Манипулатор 6-Оската Робот рака Управување со 6 Servos US $ 232.75 /парче Robo-Душата-апарат TK-6 A Роботот Робот со Резервоарот Шасија+2 x Мотори + 6 Степен Механичка Рака +6 x MG996 R Servos US $ 255.55 /парче Здраво Создателот H675 ABB Индустриски Робот Механичка Рака 100% Легура Шест степени на слобода Робот Рака Управување со 6 Servos US $ 272.27 /парче Abb Индустриски Робот 528 Механичка Рака 100% Легура Манипулатор 6-Оската Робот рака Багажник со 4 Servos US $ 208.05 /парче Doit H456 Abb Индустриски Робот Механичка Рака 100% Легура Шест степени на слобода Робот Рака Управување со 6 Servos US $ 205.20 /парче Здраво Создателот H415 Abb Индустриски Робот Механичка Рака 100% Легура Шест степени на слобода Робот Рака Управување со 6 Servos US $ 192.38 /парче Здраво Создателот H365 Abb Индустриски Робот Механичка Рака 100% Легура Шест степени на слобода Робот Рака Управување со 6 Servos US $ 176.70 /парче Abb Индустриски Робот 798 Механичка Рака 100% Алуминиум Легура Манипулатор 6-Оската Робот рака Багажник со 7 Servos US $ 246.90 /парче Индустриски Робот 625 Механичка Рака 100% Легура Манипулатор 6 Степен Робот рака Управување со 6 Pcs LD-1501 MG Servos + 1 Легура Gripper US $ 151.90 /парче Индустриски Робот 550 Механичка Рака 100% Легура Манипулатор 6 Степен Робот рака Управување со 6 Pcs LD-1501 MG Servos + 1 Легура Gripper US $ 142.40 /парче Abb Индустриски Робот A528 Механичка Рака 100% Легура Манипулатор Робот рака Багажник со 4 Servos US $ 142.30 /парче
Пет прсти може да независност движење.
Механичка Рака 6-8 v напојување.
Го зграби предмети во рок од помалку од 1000g.
целосен метал механичка рака,
и на дното на заеднички квалитет на сите челична носечка фиксна.
Структура, атрактивни и издржливи рака околу големината како што се означени во слика.
Употреба 5 серво возачот,5 канџи може да биде флексибилен активности одделно.
На серво работен напон е 6 v - 8 v,
Дланка црвен портокал/црна и бела линија соодветните негативен, позитивен сигнал линии.
Превозот листата :
1 *рака
1* база
1* панел
1*контролер
1* батеријата
1* полнач

Главните својства

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Четири тркала Атрибути:
Школка/Шасија/Крило/Глава
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Технички параметри:
Вредноста 4
РК Делови и Accs:
Директорот Оска
Материјал:
Метал
Алатка Материјали:
Собрани класа
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Servos
За Возило Тип:
Подморница
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки

Избор на купувачот