(400 x 400 x 210 mm) VIBORG Луксузни рачно изработени Екстра-дебел 304 од не ' Рѓосувачки Челик Undermount Еден Сад Кујнски Мијалник
Ново

(400 x 400 x 210 mm) VIBORG Луксузни рачно изработени Екстра-дебел 304 од не ' Рѓосувачки Челик Undermount Еден Сад Кујнски Мијалник

DEN 3839.52

Во форма достапна за нарачката


◊◊◊VIBORG Светска класа Врвен Квалитет Делукс Екстра-дебел SUS-304 од не ' Рѓосувачки Челик Lead-free рачно изработени Кујнски Мијалник◊◊◊
Премија од Нерѓосувачки Челик SUS304 изградба (врвот дебелина : 3мм екстра-дебели, телото челик со дебелина 1.2 mm стандардна дебелина). Единствена рачно направена (рачно изработени) кујнски мијалник од VIBORG. Навистина одлична комерцијални одделение отпорно на гребење пропорционална бранеа финиш Може директно да контакт за храна, се спротивстави на ерозија, оксидација, висока температура и стареењето, не апсорбира масло, е од нерѓосувачки засекогаш, и не доведе до оштетување на физичкото тело. Екстра-длабоко 20.5 cm сад desin да се приспособат на големи предмети, со минимални вода јавните Радиус круг агли (R10 аглите) за лесно чистење. Со канали конструиран за оптимално одвод на вода на површината на мијалникот. Со премиум кошница straner за брза вода и одвод. Звучна изолација со екстра-дебел гума dampening влошки. Димензии : 400 x 400 x 210 mm, сад големина : 350 x 350 mm Пакетот вклучува 1 x кујнски мијалник како што е опишано, со кошница цедилка и мозоци цевки.
Карактеристики на VIBORG-Х. К. Заштита на животната Средина Потоне
Заштита на животната средина материјал : мијалник е направен од SUS-304 од не ' рѓосувачки челик, може директно да контакт за храна, се спротивстави на ерозија, оксидација, висока температура и стареењето, не апсорбира масло, е од нерѓосувачки засекогаш, и не доведе до оштетување на физичкото тело.
Заштита на околината дизајн : мијалник е дизајниран за да се спротивстави на вода пенетрација и вода преливник, muffle звукот и да се обезбеди високо ниво на вода раб. Водата дренажниот систем изработка на бренд-нови заштита на животната средина, АБС материјал може да ги задоволи персоналните барања на современото лица во различни вкусови и е совршено во комбинација со врвот на ниво на технологија и водечки стил технологија.
Заштита на животната средина квалитет : мијалникот поминува во европа и Северна Америка пазари АДС (c&НАС) производ сертификати, е признаен од страна на мејнстрим Европски и Северно-Американскиот пазар, и поминува UKAS и AFAQ на ISO9001-2000 сертифицирање на системот за квалитет.

Главните својства

Инсталација Тип:
Undermount
Бренд Име:
Viborg
Површински Третман:
Бранеа
Потоне Стил:
Еден Сад
Сад Форма:
Плоштад
Функција:
Без Тапа
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Материјал на кујнскиот мијалник:
Нерѓосувачки Челик SUS304
Материјал на цедилка:
Нерѓосувачки Челик SUS304
Телото челик со дебелина на кујнскиот мијалник:
1.2 mm
Топ дебелина:
3 mm
Димензии на кујнскиот мијалник:
400 x 400 x 210 mm
Сад големина:
35 x 35 см

Избор на купувачот