Производителите Кина Снабдувач УВ Печатач Паметен Телефон Случај Печатење Машина
Ново

Производителите Кина Снабдувач УВ Печатач Паметен Телефон Случај Печатење Машина

DEN 95520.00

Во форма достапна за нарачката


Нашата Компанија
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
1. Превозот цена и назад ќе биде на товар на купувачот.
Нашите УВ печатач има 5760*1440dpi висока резолуција и 6 печатење во боја селекција, која обезбедува lifelike дизајн квалитет е многу сигурен совршен дизајн за мастило систем и млазницата навлажнувачки уред, УВ печатач обезбеди континуитет на производството и спреј за квалитет на печатење. Она материјали може да Haiwn УВ печатач печатење на ?
Haiwn УВ принтери се мулти-функционални принтери : тоа може да се печати на какви било материјали, како што се телефон случај, кожа, дрво, пластика, акрилик, пенкало, топче за голф, метал, керамика, стакло, текстил и ткаенини итн.

Главните својства

Почетен Датум:
До 2015
Хартија Храна Режим:
Авто
Брзината На Печатење Во Боја:
115sec(A4 фото)
Брзината На Печатење:
8ppm
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Макс. Големина На Хартија:
A4
Црна Брзината На Печатење:
115sec(A4 фото)
Стил:
боја
Двострано Печатење:
No
Примена:
За Комерцијални
Внатрешна Меморија:
Никој
Интерфејс Тип:
USB
Тип:
Инкџет
Бренд Име:
airwren
Употреба:
Мастило За Печатач
Број На Модел На:
AR-LED Mini6 ув печатач
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Големина:
700*710*600mm
Употреба:
ув печатач
мастило:
ув мастило
сертификација:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
Бруто тежина:
50kg
димензии на печатење:
160x297mm
Боја На Владата:
CMYK+2W
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Медиуми:
телефон случај, керамика, стакло, дрво, и др...
Гаранција:
една година

Избор на купувачот