8мм F3.8 Рибино око В гората Широк Агол Fisheye Објектив Фокусна должина Рибино око Леќата Одговараат За Canon EOS M M2 M3 M5 M6 M10 Mirrorless
Ново

8мм F3.8 Рибино око В гората Широк Агол Fisheye Објектив Фокусна должина Рибино око Леќата Одговараат За Canon EOS M M2 M3 M5

DEN 3146.00
DEN 3311.52

Во форма достапна за нарачката


8мм F3.8 Рибино око В гората Широк Агол Fisheye Објектив Фокусна должина Рибино око Леќата Одговараат За Canon EOS M M2 M3 M5 M6 M10 Mirrorless
Функција :
1. Оваа Риба-око CC ТВ Објектив карактеристики легури школка со квалитетот на леќите.
2. Тоа е идеален за употреба во барови, продавници, паркинг места, куќи и магацин, итн.
Тоа ви дава најшироката поле на гледање слика на располагање со Микро Четири Третини планината леќа.
3. Ова C CTV Објектив обезбедува ултра-јасна визија за вашата камера.
4. Овој објектив е 8мм леќа вклучува напредни оптички елементи за да се обезбеди сите околу острина и ефикасни светлина спроводливост. Нејзините ирис може рачно да бидат прилагодени според достапните нивоа на светлина.
5. Висок квалитет на леќа со 8мм фокусна должина и f/3.8 бленда, погоден за ниско-светло апликации.
6. Фокус кон бесконечност
Спецификација :
Леќи на планината : В гората леќа
Фокусна должина : 8mm
Бленда : F3.8
Елементи/група : 6/5
Агол на гледање(AOV) : 180°
Отворот ножеви : 6
Минимална фокус растојание : 100mm
Пред навој дијаметар : нема насловната тема
Должина(вклучувајќи худ) : 43mm
Ширина(вклучувајќи худ) : 63mm
Тежина : 160g
Фокус & бленда : прирачник
Боја : црна
Одговараат за
Canon EOS M M2 M3 M5 M6 M10 Mirrorless Камера
Пакетот Вклучува :
1x 8мм F3.8 Рибино око CCTV Леќа
1x Леќа пред капа
1x Леќа задните капа
1x Заштита торба
1x C - Eos m Адаптер

Главните својства

Интерфејс Тип:
CANON
Употреба:
Камерата
Сцена Тип:
Инсекти,Бизнис,Уште Живот,Патување,Човечки,Посебни,Луѓе,Архитектура,Природа
Тежина:
101g-150g
Минимална Отворот:
F22
Број на Дијафрагмата Ножеви:
6 Ножеви
Леќа Тип:
упатство
Леќи на УВ Филтер Големина:
Никој
Режим На Фокус:
Рачен Фокус
Фокусна Должина:
8мм
Тип:
Зум Објектив
Фокус Тип:
макро леќа
Калибар:
/
Максимално Зголемување:
0.160 пати
Целосна Рамка:
No
Почетен Датум:
До 2015
Пакет:
Yes
Леќа За Стабилизација Тип:
Никој
Бренд Име:
coogens
леќа големина:
65.0*66.0 mm
Број На Модел На:
8мм f3.8 рибино око
Макро Зголемување:
1.000 пати
Максимална Бленда:
f/3.5

Избор на купувачот