Топ Затворена Јамка Серво Мотор Возачот SS570, 7.0 А, 20-50VDC Nema 23 серво мотори,Wantai CNC engraver, машина, Ласерски
Ново

Топ Затворена Јамка Серво Мотор Возачот SS570, 7.0 А, 20-50VDC Nema 23 серво мотори,Wantai CNC engraver, машина, Ласерски

DEN 3384.00
DEN 3600.00

Во форма достапна за нарачката


Оваа Ставка вклучува :
1 КОМПЈУТЕР, Серво Возачот SS570, 20-50 VAC,7.0 Врв Струја,
1, Серво Мотор Возачот
SS570 Серво Диск
20-50 V, 7.0 Врв, Без Подесување, Nulls губење на Синхронизација
Карактеристики :
- Затворени-јамка, го елиминира губење на синхронизација
- Поширока работен опсег – поголем вртежен момент и поголема брзина
- Намалена моторни греење и поефикасно
- Непречено движење и супер-ниска моторни бучава
- Не треба висок вртежен момент маргина
- Не Подесување и секогаш стабилни
- Брз одговор, без одлагање и речиси и да нема решат време
- Висок вртежен момент при започнување и ниска брзина, висока вкочанетост на застој
- Пониска цена
На УНИВЕРЗИТЕТОТ серија нуди алтернатива за апликации кои бараат високи перформанси и висока сигурност кога серво беше единствениот избор, додека таа и понатаму останува ефективни. Системот вклучува 3-фаза stepper мотор во комбинација со целосно дигитален, високи перформанси диск и внатрешна енкодер која се користи за да го затвори позиција, брзина и тековната јамки во реално време, исто како и серво системи. Тоа е комбинација на најдобрите на серво и stepper моторни технологии, и обезбедува уникатни способности и додатоци преку двете, додека на дел од трошоците на серво систем.
Апликации :
На УНИВЕРЗИТЕТОТ серија нуди алтернатива за апликации кои бараат високи перформанси и висока сигурност кога серво беше единствениот избор, додека таа и понатаму останува ефективни. Својата голема функција на брз одговор и без лов направи тоа идеални за апликации како што се во врска и гледање системи во кои брзи движења со кратко растојание се потребни и лов ќе биде проблем. И тоа е идеален за апликации каде опрема користи појас-вози механизам или на друг начин има ниска ригидност и вие не сакате тоа да вибрира кога запирање.

Главните својства

Тип На Мотор:
dc мотор
Број На Модел На:
SS880

Избор на купувачот