Liyuan 12 Бои/Set рачно изработени DIY Мека Накит Одлуки Полимер Моделирање Глина Поставите Playdough Едукативни Играчки Plasticine за Детето
Ново

Liyuan 12 Бои/Set рачно изработени DIY Мека Накит Одлуки Полимер Моделирање Глина Поставите Playdough Едукативни Играчки Plasticine

DEN 390.00
DEN 1055.04

Во форма достапна за нарачката


Функција :
Safty Материјал : Не-токсични, Еко-Пријателски , Светло-Обоени Полимер Глина
Лесно да се Обликуваат : наведнуваат и истегнување, многу мека, smoth, Не-Леплива
12 DIY Боја Глина Комплет со 12 Блок Глина.
Мулти-држава квалитет, сертификација : Американски ASTM, Европската Унија CE,SGS откривање.
Добра во Варени (ладна вода, се загрева до вриење и се чува за 10-20 минути) или Bared Метод (фурна поставите температурата на 110-150 степени и печете 10-15 минути).
Пакетот вклучува :
1 X12 Бои Полимер Глина
Функција :
Safty Материјал : Не-токсични, Еко-Пријателски , Светло-Обоени Полимер Глина
Лесно да се Обликуваат : наведнуваат и истегнување, многу мека, smoth, Не-Леплива
24 DIY Боја Глина Комплет со 24 Блок Глина.
Мулти-држава квалитет, сертификација : Американски ASTM, Европската Унија CE,SGS откривање.
Добра во Варени (ладна вода, се загрева до вриење и се чува за 10-20 минути) или Bared Метод (фурна поставите температурата на 110-150 степени и печете 10-15 минути).
Пакетот вклучува :
1 X24 Бои Полимер Глина
Како да се користи глина :
Место на фолија лист или керамичка плочка и во центарот на домаќинство рерна, претходно загреана да 120-130 степени C(248-266 степени F) за 30 минути. Внимателно се движат од рерната и нека се излади. Времето за печење може да варира според глина дебелина и како општо правило овозможи 30mins времето за печење за секој 6min дебелина. Забелешка : препорачливо е да се пече тест аце пред печење вашата уметничка работа.Појачани глина ќе го прифати последователни слоеви од глина повеќе од тоа и може да се rebaked. Откако појачани тоа може да edrilled, изшкуркан, се сече и се насликани и се перат со сапуница вода. Продавница неискористени глина на ладно и темно аце и да се задржи завиткани во херметички сад.
Безбедносни Упатства :
1.ГУШЕЊЕ ОПАСНОСТ Мали делови. Не е за деца под 3 години.
2. Додека работат со сурова полимер глина, се грижат да не се фаќа за вашите очи. Мијте ги рацете почесто и особено пред јадење.
3. Секогаш се пече полимер глина во соба со одлична вентилација. Оставете барем еден прозорец отворен и се користи фан на удар на гасови далеку од вашата работна површина.
Напомена : не употребувајте микробранова печка за да се излечи полимер глина. Во нормални печење на точниот температури мала количина на гасови може да бидат генерирани. Пазете-печење на повисоките температури може да резултира во голема fuming и треба да се избегнува, сепак овие гасови не се токсични.
Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви проблеми. Li Yuan Услуга ќе се обидеме потрудиме да ви помогне.

Главните својства

Износот на бојата plasticine:
12 бои
Plasticine Боја Број:
12 бои
Предупредување:
Не Се Јадат
Пол:
Унисекс
Тип:
Обоени Глина
Број На Модел На:
LY-P-12C2
Бренд Име:
LIYUAN
Возраст Опсег:
> 3 години
За публиката 1:
DIY рачно изработени од Глина Кал Љубовници
За публиката 2 :
Едукативни играчки за Деца или Деца
Употреба 1:
Фолк-занаети и накит earings ,полимер глина монистра
Употреба 2:
Уметноста Специјалност часови DIY материјал
Употреба 3:
Детските градинки
Употреба 4:
дома занает
функција 1:
Без вкус печка се пече глина
Карактеристика 2:
Не е лесно да се лепливи рака
функција 3:
Не е лесно да исчезнат
карактеристика 4:
Добро затегнувачка

Избор на купувачот