FCFB јаглерод седло црвена сина, црна, зелена сива жолта тркачки тим полн карбонски влакна седиште седло патот mtb велосипед седиште перница
Ново

FCFB јаглерод седло црвена сина, црна, зелена сива жолта тркачки тим полн карбонски влакна седиште седло патот mtb велосипед

DEN 1613.00
DEN 1920.00

Во форма достапна за нарачката

Специфичен топлински капацитет на јаглерод влакна е генерално 7. Тежина е најлесниот 1 K јаглерод крпа, карбонски влакна рамка за велосипед, tripod основна употреба 3 K јаглерод крпа. Производството на карбонски влакна риболов целиот свет е околу 20 милиони евра годишно. Тоа не само што е својствен внатрешна својства на јаглерод материјали, но исто така и мекоста на текстилни влакна може да се обработи, е новата генерација на зајакнувачки влакна. Тоа се прави на ронлив графит microcrystal и други органски влакна по axial насока на влакна куп, на карбонизација и graphitization на microcrystalline графит материјал.111 mm (200 g) и 0. Специфичниот отпор на карбонски влакна зависи од видот на влакната, и во 25 C, високиот modulus е 775, и на висока јачина на карбонски влакна е 1500 по сантиметар. Генерално, по висока температура graphitization од 3000 , густината до 2. Карбонски влакна "надвор од мека внатре само", квалитет на алуминиум од светлината, но силата е повисока од железо и челик, и има отпорни на корозија, висока modulus на карактеристиките на воени и цивилни аспекти на националната одбрана се важни материјали. Капацитетот на пазарот на рекет рамка е околу 6 милиони евра годишно. За боја НАШИОТ сите производи се во вид на снимање, пост-обработка, поради светлината и прикажување на боја пристрасност Сиромашните, поединецот да се разбере различни фактори, како што се боја, може да биде малку боја со вистински производ, Боја да преовладуваат во вид, овој проблем не припаѓаат на проблеми со квалитетот. Густина на околу 1,5 до 2. За големината Пред купувањето, ве молиме изберете соодветна големина според продавница големина споредба маса ако купите производ Големина не се вклопуваат, ве молиме да го потпише во рок од 48 часа од денот на нов, не-загадувачките, ознака интегритет, не влијае случај на вториот продажба на контакт со нашата служба за корисници замена, како резултат на проблеми со квалитетот На товарни генерирани од страна на корисниците што ги сноси.) Штета, не е веќе на листата на гаранцијата.
Стоковните Посветеност FCFB ПРЕПРАТЕНА продавница е единствениот бренд Alibaba предводник на продавница, ние свечено ветување, Сите производи се веродостојни, во продавница да купат стоки се дадени по-продажбата на услугата. Во споредба со титаниум, челик, алуминиум и други метални материјали, карбонски влакна во физички својства на голем интензитет, со голема modulus, ниска густина, линеарен коефициент на експанзија и други карактеристики, може да се нарече цар на нови материјали. Карбонски влакна е еден од главните корисници на јаглерод влакна во областа на спорт и рекреација, како што се голф клубови, риболов, тениски рекет бадминтон рекети, велосипеди, ски столбови, snowboards, сурфање на ветер јарболи и едрење трупот. Заедно со неговата мала тежина, неговата тежина е дури и полесни од алуминиум, за помалку од 1/4 од челик, железо е 20 пати посилна од силата. Две дебелини се достапни : 0. Карбонски влакна текстил, исто така познат како на карбонски влакна текстил, карбонски влакна текстил, јаглерод крпа, карбонски влакна ткаенини, карбонски влакна појас, карбонски влакна лист (prepreg крпа). 40% од светската 's карбонски влакна прачки се изработени од карбонски влакна. Карбонски влакна е јаглерод материјал се со силна затегнувачка цврстина и влакна мекост и machinability. Карбонски влакна е широко се користи во градење на мостови и тунели и други структурни типови, структурна форма на засилување поправка и сеизмички арматура и јазол структура засилување.

Главните својства

Употреба:
Патот Велосипеди
корисникот:
Жените
Број На Модел На:
1
is_customized:
Yes
Школка Материјал:
Јаглерод Влакна
Бренд Име:
FCFB
Големина:
275*130mm
категорија:
Пред Седиштето Мат

Избор на купувачот