До 2015 топла FCFB ПРЕПРАТЕНА сина целосна карбонски влакна mtb велосипед handlebar Планински велосипед handlebar слободни брза испорака рамен 720mm 125g
Ново

До 2015 топла FCFB ПРЕПРАТЕНА сина целосна карбонски влакна mtb велосипед handlebar Планински велосипед handlebar слободни брза

DEN 750.00
DEN 892.80

Во форма достапна за нарачката

Во споредба со титаниум, челик, алуминиум и други метални материјали, карбонски влакна во физички својства на голем интензитет, со голема modulus, ниска густина, линеарен коефициент на експанзија и други карактеристики, може да се нарече цар на нови материјали. Карбонски влакна кои се користат во дневни потреби, како што се аудио, Yuba, греалки и други апарати за домаќинство апарати и мобилни телефони, лап-топ компјутери и други електронски производи, исто така може да се види на карбонски влакна фигура. Карбонски влакна е еден од главните корисници на јаглерод влакна во областа на спорт и рекреација, како што се голф клубови, риболов, тениски рекет бадминтон рекети, велосипеди, ски столбови, snowboards, сурфање на ветер јарболи и едрење трупот. Карбонски влакна е исто така се користи во морепловството, веслање и други морски спорт.90) паралелно со влакна насока и позитивни (32 22) нормално на влакна насока. Карбонски влакна коефициент на термичка експанзија и други влакна, тоа има карактеристики на anisotropy. 125+/-5g (720mm)
Помина EN 14766,EN14781 Стандарди и ЈАПОНИЈА JIS Стандарди. За употреба По купување на производи поради неправилна инсталација или неодоливи природни деструктивни (како што се силна судир, итн. Тоа се прави на ронлив графит microcrystal и други органски влакна по axial насока на влакна куп, на карбонизација и graphitization на microcrystalline графит материјал.
Карбонски влакна (СП) е нов вид на влакна материјал со висока цврстина и висока modulus влакна со содржина на јаглерод над 95%. Други спортски апликации вклучуваат во хокеј на мраз стапови и ски столбови. Производството на карбонски влакна риболов целиот свет е околу 20 милиони евра годишно. Тежина е најлесниот 1 K јаглерод крпа, карбонски влакна рамка за велосипед, tripod основна употреба 3 K јаглерод крпа. Карбонски влакна е еден вид на нов материјал со одлични механички својства. Карбонски влакна е широко се користи во градење на мостови и тунели и други структурни типови, структурна форма на засилување поправка и сеизмички арматура и јазол структура засилување. Карбонски влакна текстил, со голема сила, мала густина, тенка дебелина, основните не се зголеми тежината и пресек засилување компоненти големина. На карбонски влакна има затегнувачка цврстина на околу 2 до 7 просечна оценка и затегнувачка modulus на околу 200 до 700 остварен просечен успех. Заедно со неговата мала тежина, неговата тежина е дури и полесни од алуминиум, за помалку од 1/4 од челик, железо е 20 пати посилна од силата.0 грама по кубен сантиметар, кои во прилог на оригиналниот жица структура, кој главно е детерминиран од carbonization температура.8 MM
Тежина Appro. Карбонски влакна текстил, исто така познат како на карбонски влакна текстил, карбонски влакна текстил, јаглерод крпа, карбонски влакна ткаенини, карбонски влакна појас, карбонски влакна лист (prepreg крпа). Специфичен топлински капацитет на јаглерод влакна е генерално 7.) Штета, не е веќе на листата на гаранцијата. Ова резултира во највисоката специфична сила и специфични modulus од карбонски влакна во сите високи перформанси влакна. Специфичниот отпор на карбонски влакна зависи од видот на влакната, и во 25 C, високиот modulus е 775, и на висока јачина на карбонски влакна е 1500 по сантиметар. На коефициент на топлинска спроводливост се намалува со зголемување на температурата и е негативен (0. Тоа не само што е својствен внатрешна својства на јаглерод материјали, но исто така и мекоста на текстилни влакна може да се обработи, е новата генерација на зајакнувачки влакна.

Главните својства

Тип:
Хоризонтална Handlebar/Еден облик на Handlebar
Компоненти:
Handlebar
Број На Модел На:
1
менгеме дијаметар:
31.1 - 32.5 mm
Ширина:
601 - 700mm
is_customized:
Yes
Употреба:
Планински Велосипеди
Материјал:
Јаглерод Влакна
Бренд Име:
FCFB

Избор на купувачот