за BMW Серија 3 5 Серија Х5 X6 08 09 10 11 12 Trunk се Справи со обратна камера HD водоотпорен автомобил Rear View Camera
Ново

за BMW Серија 3 5 Серија Х5 X6 08 09 10 11 12 Trunk се Справи со обратна камера HD водоотпорен автомобил Rear View Camera

DEN 767.52

Во форма достапна за нарачката


Производ Карактеристики
1, вистински автомобил посебно. Парична казна изработка, подобри резултати и да се задржи оригиналната автомобил стил, инсталација има скриени, убава, мали, и многу други предности;
2, во прилог на табличка светлина дупка. Навистина не го уништи оригиналната структура, тоа е идеален за конверзија, на истото јасно и дење и ноќе;
3, широк агол 170 степени. Автомобил во рикверц, како на пример кога автомобилот има дете, камен, јама и други пречки чамец без обратен радар може да се идентификува лесно да предизвика абење на телото, и ова ново развиен систем за следење обратен интуитивен, јасно мнозинство велосипедисти донесе голема погодност;
4, боја со висока дефиниција, со владетел обратен камера. Боја на сликата е јасна, водоотпорен и shockproof, анти-мешање функција со автоматски баланс на белата боја
6, ноќно функција, обратен процес, јасно можат да се видат јасни условите на патот по автомобил, камера, трајни, shockproof леќа со користење на нано-огледало, водоотпорен, анти-магла;
7, електронски знаци линија. Тоа може да биде прикажана на екранот размер владетел да се види објекти зад приближната оддалеченост од на задниот дел на возилото;
Производи кои содржат
1 ноќ визија камера
2 1.2 m 6m моќ линија видео линија опис на заеднички англиски
Обично следи поддржува NTSC и PAL TV системи.Па таму не е importand автомобил камери имаат NTSC или PAL .Ве молиме проверете дека ако вашите монитори може да поддржува NTSC или PAL .Ако вашиот монитор само може да поддржува NTSC или PAL ,ве Молиме оставете ни порака која ТВ систем не треба во еден работен ден, откако ќе се направи исплата .Ако не .Ние ќе ја испрати на автомобил на камерата со ТВ систем за нашите клиенти по случаен избор.
Како да се инсталира :
Поправи камерата за да ја посебен дизајн дупка во вашиот автомобил.
Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта
Поврзете ја силата на камерата на вашиот автомобил обратна lights (светла) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни.
Поврзете го видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот.
Поврзете продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор.
Ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.

Главните својства

Жица или Безжично:
Жица
Бренд Име:
PolarLander

Избор на купувачот