DIYSECUR 7inch Видео Спогодба Видео Врата Телефон 600TV Линија Ноќ Визија Отворено Камера за Дом / Канцеларија за Безбедност Систем 1V3
Ново

DIYSECUR 7inch Видео Спогодба Видео Врата Телефон 600TV Линија Ноќ Визија Отворено Камера за Дом / Канцеларија за Безбедност

DEN 7415.00
DEN 8933.28

Во форма достапна за нарачката

65 mm2) Потрошувачка на Енергија во Режим на : 0. Внатрешна единица има добра форма, бела боја, исто така, го прави да се погледне повеќе модерни. М2 Ноќ Визија ИНФРАЦРВЕНАТА Светлина, видливи во рок од 5 метри Визија Агол Од 90 Широк Агол Резолуција 600 ТВ Линија Плус за Контрола на Автоматски Потрошувачка на Енергија во Режим на : 0.
Повеќе Детали :
Апликации
Овој стан вратата телефонски систем е претежно се користи во 6 единици стан или 6 семејства куќа, која им овозможува на vistor повик посебна соба директно.
Компатибилен со Електрична брава и Затворен Отклучите, да ги задржи куќа побезбедно
Оваа врата го телефонот може да работи со 12 V електрична брава, па можете да се поврзете на електрични заклучување на овој систем. V70 H Екран 7" широк агол TFT LCD, 16 : 9 Екран со Резолуција 800*RGB*480 Моќност AC100 V-240 V 50 Hz-60 Hz Одложување Повикувајќи време 120s 10% Одложување Следење на време 40-ти години 10% Валидна Растојание 200 M (4x0. Тоа ќе додадете безбедност и мир на умот на вашиот дом. Но, за NC штрајк заклучување или магнетна брава, треба да го додадете дополнителен 12 V напојување на модулот. Ова ќе донесе голема погодност за вас и вашето семејство. Не само што ќе се заштедат пари со купување од нас, но, исто така, ќе се избегне надуени инсталација на трошоците кои ги наплаќаат од страна инженери.)
Главни Функции Модерен Apperance и Најдобро Видео&Аудио Перформанси
Отворено одделение има компактни димензии и убав изглед, алуминиум легура обвивка и rainproof капак.
7" Видео Врата Телефон Спогодба Систем Keyfobs Отклучување 1 x Надворешна Единица & 3 x Затворен Монитори
Зошто Ви Е Потребна Видео Врата Телефон Спогодба Систем
Опис
Видео врата телефонот е систем кој ви овозможува да примате "разговори" од вашиот влезната врата или некои други врата надвор од вашата зграда, која ви овозможува да се видат кој е во надворешниот станица и да разговара со нив. Ние може да обезбеди професионална поддршка за нашите клиенти.
Други опции
Ние нудиме повеќе опции за отворен и затворен единица. Тоа ви овозможува да видите јасно кој е на вратата дури и во текот на ноќта. Таа поддржува затворен мониторинг функција, притиснете го копчето за следење на копчето, можете да ги видите и слушнете надвор ситуација. (За 2 отворено одделение комплет, треба mutil вратата контролорот; за 5 или 6 затворен единици комплет, треба mutil следи amplifer. Тоа содржи 1 отворено одделение и 3 затворен единица .
Спецификации :
Отворено Камера Модел Бр.5 W; Работен : 8 W Адаптер Текст AC100~ 240 V, 50/60 Hz Адаптер за Излез 15 V DC Работна Температура -40 °c ~+70 °c Режим на Температура -20 °c ~+60 °c Инсталација Ѕид монтирани/лифт, на маса Големина 228(L)*114(W)*20(H)mm Materail ABS Нето Тежина 390g
Она што е во :
. Најдобра услуга
Дали сакате да знаете кој комплет е најдобро за вас, или да имате техничко прашање, нашиот тим е тука да ви помогне.
IR Светла за Ноќно гледање, овозможува јасно види дури и во текот на ноќта
Отворено камера има 4pcs IR Led диоди и IR сензор , IR сензор ќе се сврти на IR led автоматски кога светлината со ниско ниво.1 W; Работен : 4 W Работна температура -10 °c ~+55 °c Инсталација Ѕид монтиран Материјал Алуминиум и ABS Големина 125(L)*44(W)*29(H)mm Нето Тежина 190g Затворен Следи Модел Бр. Тоа има убав изглед и одлични перформанси.
(Ве молиме имајте во предвид електрични заклучување на под фотографијата не е вклучена, ако ти треба тоа, ве молиме контактирајте со нас)
Ако НЕ користат за заклучување, можете да се поврзете со отворено одделение директно, без екстра напојување.

Главните својства

Бренд Име:
DIYSECUR
Samrt Дома Интерфејс:
No
Комуникациски Интерфејс:
Жичен
Контрола На Пристап:
Никој
Комплет За Конфигурација:
Еден до Три видео doorphone
Екранот Големина на Екранот(инчи):
7
Сензор Големина(Инчен):
1/4
моќност:
AC 110V - 240V
Одговарање На Режимот:
Hands-free
IP Камера Интерфејс:
No
Технологија:
Дигитални
Број На Модел На:
V70H-М2
Зона За Внесување:
Никој
Тип:
Спогодба Систем
Камерата тип на Сензор:
CMOS
Агол На Гледање (°):
90
боја:
Бела
Врата:
Yes
Големина:
228 x 114 x 20mm
Инсталација:
Монтирање На Ѕид
Метод На Конекција:
Жичен
Екран Тип:
боја
Водоотпорен:
Yes
Материјал:
Пластични
Резолуција:
600TVLine
Камерата:
Бои
моќност:
AC 110V - 240V

Избор на купувачот