водоотпорен 6M 240W се Одмрзне појас се Одмрзне Грејач Жица Мозоци цевка одмрзнување греење линија силикони heaer појас 220V 7x5mm флексибилни
Ново

водоотпорен 6M 240W се Одмрзне појас се Одмрзне Грејач Жица Мозоци цевка одмрзнување греење линија силикони heaer појас 220V

DEN 2280.00
DEN 2399.52

Во форма достапна за нарачката


Основна спецификација : demension : 7mm Ширина x 5mm Дебелина x 6 M напон : 220 V Моќ : 240 W
Посебна цел според вашите барања е можно, ве молиме да ги споделите со нас вашето барање во детали. Ние ќе производство за вас и ние ќе ви обезбеди најдобра цена.
Основни информации : Максимум површина температура : 200℃ Дното површината температура : -60℃ го Издржат напонот : AC2500 V V/мин Напон : 220-230 V Струја : ±5﹪ Излезна моќност : 40—50 W/M Појас должина : ±5mm Изолација отпор : ≥200 MN Толеранција : ±10﹪ Истекување на струјата : ≤0.2 М-р
Примена предмет : По ладна воздушен компресор се работи за некое време, фан на ножот ќе бидат замрзнати и треба да биде defrosted. Потоа вода може да биде исцедена успешно. Бидејќи потрошувачка беше делумно се инсталирани во ладно складирање, водата често се замрзнува повторно во цевката кога тоа текови. За да се избегне тоа се случува, може да се инсталира жица во дренажната цевка, истури вода надвор и топлина во исто време. Карактеристики : 1 водоотпорен 2 Двокреветни изолатор 3 Умре-фалсификувани конектор, високо скалабилни. 4 Применливи температура : -60 на 200 целзиусови степени. Внимание : 1 може да се стави на жица во вода или во воздухот кога се работи. Но првиот пат кога ќе го користите, може да мирис мирис на гума за малку. Тоа ќе исчезне наскоро. Но, ние ви препорачуваме да се задржи подалеку од вода за пиење, за доброто на вашето здравје. 2 работната температура е 70 целзиусови степени, тоа нема да боли било каков вид на цевка. Тоа може да работи без температура контролер. Но, ако мислите дека 70 целзиусови степени е премногу топло, можете да се поврзете со температура контролор, како што е температурата прекинувач, ротари knob температура контролер.

Главните својства

Број На Модел На:
6 M
is_customized:
Yes
Тип:
Моќ Алатка Делови
is_Customized:
yes

Избор на купувачот