100pcs 12x12x7.5MM SMD SMT 4PIN Тактилни Такт Push Копчето Микро Прекинувач Директни Plug-in Self-ресетирајте ги НАТОПИ Врвот Бакар
Ново

100pcs 12x12x7.5MM SMD SMT 4PIN Тактилни Такт Push Копчето Микро Прекинувач Директни Plug-in Self-ресетирајте ги НАТОПИ Врвот

DEN 116.16

Во форма достапна за нарачката


Ако ви требаат повеќе квантитет,pls се чувствуваат слободни да контакт.
Детали За Производот :
Спецификација на ТАКТИЧНОСТ switch Серија
Температура : -30°~+-70°C
Номинална Оптоварување : DC12 V 0.1 А
Контакт Отпор :
Го издржат Напонот : AC250 V (50 Hz) /МИН
Actuation Сила : 100-350 G
Lnsulation Отпор : >=100 MΩ
Живот : 100000 пати
Референтна големина на :
h : висина
единица : mm
Пакетот вклучува :
100pcs x Push Копчето се Префрла

Главните својства

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
УЛ,CQC,CE,PSE,FCC,VDE,ГШ,ССА,RoHS,EMC,LVD,CCC
Број На Модел На:
такт се префрлите
Материјал:
Бакар
Карактеристики:
Притисни Копче За Префрлување
Тип На Прекинувач:
Притисни Копче За Префрлување
Гаранција:
3 година
Големина:
12x12x7.5mm

Избор на купувачот