MasTech MS2308 2/3/4 Пол Двојно Стеги Земјата Земјата Отпор Тестер Метар Почвата Resistivity РК Жица Надомест Тестер USB
Ново

MasTech MS2308 2/3/4 Пол Двојно Стеги Земјата Земјата Отпор Тестер Метар Почвата Resistivity РК Жица Надомест Тестер USB

DEN 63255.00
DEN 67292.64

Во форма достапна за нарачката


2/3/4 Пол Двојно Стеги Земјата Земјата Отпор Тестер Метар Почвата Resistivity РК Жица Надомест Тестер USB
ФУНКЦИЈА
MS2308
3 пол & 4 пол
напон : AC20/48 V
фреквенција : 94 Hz, 105 Hz, 111 Hz, 128 Hz. AFC
Отпор : 0.02 ohm~300 Kohm +-(5%rdg + 5dgt)
3 пол & 4 пол со тековната менгеме
напон : AC20/48 V
фреквенција : 94 Hz, 105 Hz, 111 Hz, 128 Hz. AFC
Отпор : 0.02 ohm - 19.99 Kohm +-(5%rdg + 5dgt)
Двојно менгеме
напон : AC48 V
фреквенција : 94 Hz, 105 Hz, 111 Hz, 128 Hz. AFC
Отпор : 0.02 ohm - 140ohm +-(10%rdg + 5dgt)
R~ 2 пол
напон : AC20 V
фреквенција : 94 Hz, 105 Hz, 111 Hz, 128 Hz. AFC
Отпор : 0.02 ohm~300kohm +-(5%rdg + 5dgt)
R - 2/4 пол
напон : DC20 V
Отпор : 0.02 ohm - 29.99 kohm +-(5%rdg + 5dgt)
Рк(Комплимент за мерење Жица отпор )
напон : AC20/48 V/DC20 V
фреквенција : 94 Hz, 105 Hz, 111 Hz, 128 Hz. AFC
Отпор : 0.02 ohm - 29.99 ohm +-(5%rdg + 5dgt)
Тест Краток Тековната
≤250m A
Почвата resistivity
напон : AC20/48 V
фреквенција : 94 Hz, 105 Hz, 111 Hz, 128 Hz. AFC
опсег : 1ohmm-9999kohmm +-(5%rdg + 5dgt)
Мерење на наруши Напон ,Струја и Фреквенција
Напон : +-1 VDC~+-50 VDC,1 VAC~50 VAC. +-5%rdg +5dgt
Фреквенција : 16 Hz-400 Hz +-1%rdg.+2dgt
Актуелни : 20m A-2 A +-5%rdg+5dgt.
USB2.0 интерфејс

Складирање На Податоци
Рачно продавница 100 групи
Напојување
Lr6 ×6; напон : 1.5 V×6
Полнете ја батеријата : НУ-МЗ полнете ја Батеријата, 7.2 V
AC Адаптер : Влезен напон : 100 V~240 V
Фреквенција : 50 Hz~60 Hz
Излезен напон : 12 VDC 3А
Екранот
LCD дисплеј, со Назад светлина. Макс 9999
Димензија
230(w)*125(h)*284(L)mm
Тежина
Прибл. 2.5 Kg

Главните својства

Мерен Опсег:
0.02 ohm - 300kohm, 3 и 4 поле
Број На Модел На:
MS2308
DIY Материјали:
Електрични
Бренд Име:
MasTech
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Димензии:
284*230*125mm
Тестирање Напон:
20-48V

Избор на купувачот