Бесплатен превозот Оригинални SKYRC IMAX B6 Дигитални РК Lipo NiMh Батерија Рамнотежа Полнач
Ново

Бесплатен превозот Оригинални SKYRC IMAX B6 Дигитални РК Lipo NiMh Батерија Рамнотежа Полнач

DEN 1551.84

Во форма достапна за нарачката

100% Оригинални Skyrc imax b6 дигитални lcd интелигентни рамнотежа апарат за полнење за на рк lipo nimh батерија Модел : IMAX-B6 * Боја : Сина * Влез : DC 11.0~18.0 V * Коло моќност : Макс chargee : 50 W Max празнење : 5 W * Полнење тековната range : 0.1~5.0 На * Испуштање струја range : 0.1~5.0 На * Тековна потрошувачка за banlancing Li-Po/lon/Fe : 200m A/cell * Li-ion/Fe/Полимер мобилен грофот : 1~6cells * Ni Cd/Ni MH батерија на мобилен грофот : 1~15cells * Pb батеријата напон : 2 V~20 V (1~10cells) * сензор на Температура на пристаништето : Yes * Вграден во рамнотежа : Yes (да) * Димензии : 133*87*33mm * Нето тежина : 280g (прибл.)

Главните својства

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Алатка Материјали:
Батеријата
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
РК Делови и Accs:
Батерии - NiMH
Надградба На Делови/Додатоци:
Шок Апсорбер
Технички параметри:
KV1100
За Возило Тип:
Авионите
Материјал:
Метал
Број На Модел На:
b6
Големина:
133*87*33mm
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Полнење На Батеријата Единици
Бренд Име:
SKYRC

Избор на купувачот