О-806-3W јупитер алкална вода ionizer на продажба
Ново

О-806-3W јупитер алкална вода ionizer на продажба

DEN 31008.00
DEN 32640.00

Во форма достапна за нарачката


Испорака детали за :
Оваа точка ќе се испраќаат директно од Кина во светот. Како нашето искуство, 90% да се постигне до купувачот, без да плаќаат никакви даноци, како што се наведува објектот како примерок или подарок, но сеуште се најде.
Нашите Услуги
Ние сме вистински производителот на detox машини ,detox низа ,вода ionizer ,квантна аналитичар и лицето steamer , и имаме над 9 години искуство во производство, развој и продажба во оваа област. Силна електролиза способност, обемот на outwater ограничување на затоплување, се уверам електролиза стандард : Температура заштита на известување, брани unproper afflux на топла вода или unproper континуирана употреба. Тоа го постигнува ова со repelling на вода, сега дека тоа е "обвинет" во позитивни и негативни јони. p H вредноста inching 5 делови на вредноста, не се лесно да се мешаат.
Кисела вода е целосно на Водороден јони.
Имаме CE сертификат за сите видови на detox машини и нашите производи се извезуваат во целиот свет. 5 нивоа микро - прилагодете за алкална вода и 2 нивоа за киселина вода. Тоа е исто така одлична за раст на растенијата. Ако пратката е да се врати назад кон нас се должи на купувачот одбивање да се плати над такси, ние НЕ би ја парцела до купувачот заврши оние такси и да ги плати СИТЕ врати и повторно да ја прати цена. Пет плочи без Греење функција : О-806-5 W
2. LCD известува : температура на Водата, време, проток на вода волумен, и electrolyzing, чистење, векот на траење на филтерот кертриџ, p H вредност К.
Увоз Даночни Ние НЕ сме одговорни за БИЛО увоз доход, обичај такса или царинските задоцнување. Три плочи со греење функција : О-806-3 H
Б. Купувачот не може да ја откаже нарачката или барање за враќање на средствата врз основа на горенаведените причини. Тоа е тогаш поделен на алкална и кисела вода, како што поминува низ мембрани.
Ние ќе брод во рок од 24 часа во Работни дена по вашата исплата. Електроди Материјал : Sintered Титаниум Платинеста плоча
Напон :
AC напон 220 V или 110 V 1А 50 Hz
Моќност :
150 W
Боја кутија Големина :
34*23*57cm
Картонска кутија за Пакување :
45*35*57cm (2 парчиња/цтн)
Волумен Тежина :
12 КИЛОГРАМИ по единица
Вода Притисок :
0.
Ние можеме да понудиме ОЕМ и ODM и може да им помогне на корисниците да се направи ред со свои логото бесплатно. Првично се користи мултифункционален LCD екран на допир, 7-боја lumenscence, јасно укажуваат на работна состојба на вода машина
3. Ова е водата што ја пиеме дека има многу Здравствени Придобивки, како што е опишано подолу. Ова е водата што се применуваат само да надвор од нашето тело. ORP : +250mv ~ -650mv
8. Пет плочи со греење функција : О-806-5 H
D. Замена на претходно филтер кертриџ автоматски се забележи, водата за пиење е повеќе живи и чисти
6.
Алкална вода е полн со Хидроксилни јони. Автоматско чистење electrobath функција
7. Г-ѓа Емили Lin дојде во 2008 година за да им помогне на неговата надворешна трговија бизнис и да се истражуваат oversea пазари.
Како функционира Вода Ionizer произведуваат ionized вода?
Водата се кандидира над позитивни и негативни електроди, кои ionizes вода.
* Следење на број ќе бидат обезбедени за вас да ги следите и трага, можете да ги пратите преку : www.
Ве молиме имајте во предвид дека сме на линија за разговор 24 часа, и сите пораки или прашања ќе се одговори во рок од 24 часа. Ние ќе се обидеме потрудиме да им помогне на нашите купувачи да се минимизира ризикот од плаќање на даноци.6-6 L/m
Филтер Живот :
12000 L
Температурата На Околината :
5°C~40°C
Влажност :
≤90%
Атмосферскиот Притисок :
86k Pa~106k Pa
ТЕЛ :
4-11
Продажба На Поени :
1.

Главните својства

Напон (V):
110V
Тип:
Ionizer
Функција:
Директна Пијат
Моќност (W):
150
боја:
Бела
Употреба:
Домаќинство Пред-Филтрирање
сертификација:
CE
За третман на вода машина Тип:
Прочистувач На Вода
Број На Модел На:
О-806-3W
Purifying Позиција:
Терминал За Прочистување
Бренд Име:
Пареа Кодот
Материјал:
Титаниум
Напон:
AC110V-220V 1A 50Hz
Вати:
150w
Тежина:
12 KGS
PH:
2.5-11.2
Вода Под Притисок:
0.10-0.4 MPA
Проток На Вода:
0.6-6 L/m
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Напон (V):
110V

Избор на купувачот