ESP-WROOM-32 ESP32 Bluetooth и WIFI Dual-Core ПРОЦЕСОР со Ниска Потрошувачка на Енергија MCU
Ново

ESP-WROOM-32 ESP32 Bluetooth и WIFI Dual-Core ПРОЦЕСОР со Ниска Потрошувачка на Енергија MCU

DEN 196.80

Во форма достапна за нарачката

6 V Часовник и тајмерот Изградена-во 8 MHz осцилатор за само-калибрација • Вграден во RC осцилатор за само-калибрација • Поддржува надворешни 2 MHz 40 MHz кристал • Поддржува надворешни 32 k Hz кристално за RTC, поддржува само-калибрација • 2 тајмер групи секоја се состои од 2 64-битни за општа намена тајмери и 1 господар систем на мониторите • RTC тајмери со суб-вториот прецизност • RTC чувар Напредни карактеристики : Напредни Периферните Интерфејс • 12-битни SAR ADC со до 18 канали • 2 8-битен D / A конвертори • 10 сензори на допир • Сензор на Температура • 4 SPIs • 2 I2 S • 2 I2 C • 3 UARTs • 1 Домаќин SD / e MMC / SDIO • 1 Роб SDIO / SPI • Ethernet MAC интерфејс со посветен DMA за поддршка на IEEE 1588 • МОЖЕ да 2. Како индустриски водечки ниско-енергетски чип, ESP32 има Фина резолуција часовник gating, режимот на штедење на енергија и динамички напони на вредноста и други карактеристики. Вовед : 1, ESP32 е 2,4 GHz Wi-Fi и Bluetooth dual-mode еден чип решение, користење на TSMC ултра-ниска моќност 40-нанометри процес, со Најдобри моќ, перформанси, RF перформанси, стабилност, флексибилност и сигурност за различни апликации и различни моќ барања. 2, ESP32 дизајниран за мобилни уреди, погоден за носене електронски производи и Интернет на Нештата (Io T) апликации.11 безбедносни карактеристики, вклучувајќи WFA, WPA / WPA2 и WAPI • Безбедно startup • Флеш шифрирање • 1024-малку еднократни лозинки, кориснички достапни до 768 бита • Шифрирана хардвер педалот за гас : - AES - ХАШ (ША-2) библиотека - RSA - ECC - случаен број генератор (RNG) за апликација : • Универзална ниска моќност Io T сензор центар • Универзална ниска моќност Io T сни • Видео стриминг на камерата • OTT ТВ кутија / set-top box уред • музички плеер - Мрежа музички плеер - Аудио стриминг медиа уред • Wi-Fi играчки - Counter - играчки анти-изгубени уред • Wi-Fi говор признавање уред • Слушалки • Smart приклучок • Насловна автоматизација • Mesh мрежа • Индустриски безжична контрола • Бебе монитор • погоден за носене електронски производи • Wi-Fi локација-свесни уреди • Безбедност ID ознака • Здравствена заштита - Движење. Ниска должност циклус може да се направи 5, ESP32 чип потрошувачка на енергија на минимум. RF моќ засилувач излезна моќност исто така, може да се прилагоди за да се постигне комуникација на далечина, го оценувате податоци и потрошувачката на енергија помеѓу повеќето Добар баланс. Како индустриски водечки ниско-енергетски чипови, ESP32 има Фина резолуција часовник gating, режимот на штедење на енергија и динамички напони на вредноста и други карактеристики. 4, ESP32 дизајниран за мобилни уреди, погоден за носене електронски производи и Интернет на Нештата (Io T) апликации. RF моќ засилувач излезна моќност исто така, може да се прилагоди за да се постигне комуникација на далечина, го оценувате податоци и потрошувачката на енергија помеѓу повеќето Добар баланс. Основни Карактеристики : Wi-Fi • 802.11 b / g / n / e / i • 802.11 јас безбедносни карактеристики : пред-автентикација и спортинг њуз • Поддржува WPA / WPA2 / WPA2-Enterprise / WPS шифрирање • Инфраструктура BSS Станица mode / Soft AP режим • Wi-Fi Direct (P2 P), P2 P откритие, P2 P ОДИ режим, и P2 P менаџмент на енергија • UMA компатибилни и заверена • Антена разновидност и избор Bluetooth • Bluetooth v4.11 e : Qo S механизам за спроведување безжичен мултимедиа технологија • WMM-ГЛАСАЧКО место, UAPSD • A-MPDU и-MSDU рамка агрегација техники • Блок одговор • Фрагментација и реорганизација • Светилник автоматски мониторинг / скенирање • 802.0 • IR (TX / RX) • Моторни PWM • LED PWM, до 16 канали • Сала сензор • Ултра-ниска моќност preamplifier Безбедносен Механизам • Поддржува сите IEEE 802.

Главните својства

Бренд Име:
SZYTF
Состојба:
Нови
Тип:
Отворен код хардвер
Примена:
безжичен модул

Избор на купувачот