27MM Flywheel Puller Magneto Stator за Јамаха 350 Banshee Blaster IT200 TRX250R LT250R Мотоцикл Dirt Bike #
Ново

27MM Flywheel Puller Magneto Stator за Јамаха 350 Banshee Blaster IT200 TRX250R LT250R Мотоцикл Dirt Bike

DEN 468.00
DEN 659.52

Во форма достапна за нарачката


27 MM Flywheel Puller Magneto Stator за Хонда, Suzuki Јамаха 350 Banshee Blaster IT200 TRX250 R LT250 R Мотоцикл Dirt Bike #
1) Состојба : 100% Сосема Нов
Работи совршено, и нејзиното совршено круг.
Изгледа и функционира одлично, подготвени да го инсталирате.
2) Предмет : Палење Алатка Flywheel Puller
3) Одговара за Јамаха Banshee YFZ 350 1987-2006 (1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006)
за Јамаха Balster,
за Хонда TRX250 R,
за Suzuki LT250 R 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006
за Хонда XR50/CRF50, CR80 R/125 R/250 R/450 R/480 R/ 500 R, XL80/100/100 S/170, XR100/100 R, FL250, ATC70/110 (CDI САМО), ATC185/250 R, TRX90 93-00, TRX70/125/250 & РАНО 50cc
за Kawasaki : Повеќето KX85 & 100, КД/KX/KDX80, KM100, KS100, KS125 & најмногу две-мозочен удар надворешни flywheel модели и порано точка-тип ignitions
за Suzuki : Повеќето RM100 2 мозочен Удар, Quad Тркачи, 125/160 EK/250 R, DR100/125/200, DS80, ALT185, 50-125cc Трага & Улица модели & повеќето доцна модел RMs
за Yamaha : Повеќето еден цилиндар off-road, enduro, MX, YZ & Quads со надворешни flywheels 1968 & подоцна, YZ450 F 2003-2005, повеќето YZ250 F/400 F/426 F, BW80, RIVA50, PW50, RZ350, TT500, XT500, YFM80/100/ 200/225, YFS200, YFZ350, YSR50, YT125/175
за KTM : 65 SX, 85 SX, 105 SX, 200 EXC/MXC 98-05, 125/250 SX/EXC/MXC 98-05 & 250/300/380 SX/EXC/MXC
Го заменува за Хонда алатка 07933-0010000,
за Kawasaki алатка 57001-252,
за KTM алатка 54629009044,
за Suzuzki алатка 09930-30113,
за Јамаха алатка YM-01189
4) Големина : 27.00 мм х 1.0 LH Машки
5) Боја : Како на Сликата Шоу
6) Тежина : 0.3 KG
7) Пакет Се Вклучуваат : 1 Компјутер Палење Алатка Flywheel Puller
8) Користи за отстранување на Flywheel (magneto) од вратило
9) ве Молиме двојно проверете на сликата пред да нарачки, ви благодариме!
1. Повратни информации е многу важно за нас,ние се залагаме за 100% задоволство,ако имате било какви прашања или проблеми, ве молиме контактирајте со нас прво,ние ќе го реши тоа брзо за вас.
2. Ве молиме да ни остават позитивен фидбек и им даде на сите 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашите производи , вашиот препорачуваме е нашата мотивира за да се движи понатаму.
3. Ако постои било каков проблем со вашиот купување. Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите!
1. Во Светот Превозот.
2. Нарачки обработени во рок од 24-48 часа по плаќањето се врши и проверка.
3. Ние ќе го организира испорака на вашиот превозот адреса, па ве молиме да се потврди и да се провери адресата детали ќе се полни на Aliexpress.
4. Ние го наместите стандардниот превозот метод за нашиот производ,ако сакате да го промените превозот метод, ќе треба да плати дополнителни превозот надомест, било какви прашања ве молиме контактирајте со нас навремено.
5. Услуга Транзит Време е предвидено од страна на превозникот,за викенди и празници се исклучува,па превозот време може да биде подолг од ветивме,особено за време на сезона.
1. Ве молиме контактирајте со нас на прво ако сакате да се вратите на пакет да ни.
2. Сите вратени предмети мора да биде во оригинално пакување и состојба.

Главните својства

Објектот Тежина:
0.3kg
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Објектот Дијаметар:
2.7cm
Име На Модел:
TSX-ME055-LT250
Објектот Висина:
4cm
Објектот Ширина:
13cm
Специјални Функции:
Палење Алатка
Бренд Име:
FLYPIG
Материјал Тип:
Како се покаже слика
боја:
Како се покаже слика
Состојба:
Нови
Тип:
Палење Алатка
квалитет:
ААА+
Пакет:
1 Компјутер Палење Алатка

Избор на купувачот