Nippon Режач делови Електромагнетни Пумпа VSC63A5-2 за Метанол Режач Diese Масло Режач
Ново

Nippon Режач делови Електромагнетни Пумпа VSC63A5-2 за Метанол Режач Diese Масло Режач

DEN 4252.80

Во форма достапна за нарачката

Пакување листа 1 PCS Електромагнетни Пумпа VSC63 A5-2 Карактеристики
Оригинални нови, направени во Јапонија
Appliable да метанол/дизел масло режач
На VSC63 A5-2 и VSC90 A5-2 може рачно издувниот воздух, и може да автоматско издувниот воздух по повеќе пати го рестартирате.
Кога нивото на маслото е повисока од нафта пумпа, само првиот пат треба да издувниот воздух, следниот пат не треба да се издувниот воздух. Параметри
Модел
Моќност
Притисок
стапка на проток
Работа под притисок
Работа проток
Млазницата (GPH)
VSC63 A5-2
25 W
17 KG
15.5 L/H
8 KG
7 KG/H
2
VSC90 A5-2
34 W
18 KG
17.0 L/H
8 KG
10 KG/H
3
Притисок : нема проток притисок
Проток : проток без отпор
Работа притисок : Работа притисок во текот на atomization
Работа folw:Млазницата протокот на atomizing време Температура:Негативни 20 целзиусови степени до позитивни 40 целзиусови степени Слики

Главните својства

Притисок:
Низок Притисок
Број На Модел На:
VSC63A5-2
моќност:
Електричен
Структура:
Електромагнетни Пумпа
Гориво:
Метанол /Дизел

Избор на купувачот