Freeshipping 20MP Дигитална Камера Професионалец Со 8X оптички Зум 4x дигитален Зум 2.7 Инчен камера fotograficaTelescopic Леќа
Ново

Freeshipping 20MP Дигитална Камера Професионалец Со 8X оптички Зум 4x дигитален Зум 2.7 Инчен камера fotograficaTelescopic Леќа

DEN 2687.52

Во форма достапна за нарачката


Freeshipping 20 MP Дигитална Камера Професионалец Со 8 X оптички Зум 4x дигитален Зум 2.7" Инчен камера fotografica Telescopic Леќа
Главни карактеристики
MAX.20 Мега пиксели , 5 MP CMOS сензор дигитална камера
Откривање на лице, препознавање на насмевка, и анти-се тресат
8 X оптички зум, 4 X дигитален зум
2.7" TFT LCD
SD картичка (support32 GB)
Микрофон
Опис На Производот
Слика Сензор 5.0 Мега пиксели CMOS Сензор
Слики со Резолуција 4472*3354(15 МИЛИОНИ Во),4000*3000(12 M Во), 3648*2736(10 M Во), 3264*2448(8 MP), 3648*2048(7 MP) HD,
2592*1944(5 MP), 2048*1536(3 MP), 1920*1080 (2М) HD,640 *480(VGA)
Видео Резолуција 320 *240(30fps),640 *480(30fps)
LCD Екран 2.7" TFT
Внатрешна Меморија 32 MB НПД
Надворешни Мемориска SD картичка (до 32 GB)
Моќ за контрола на 60-тите години,120s,180s
Леќа f=6.0-18mm, F3.0-5.5
Зум 5 X оптички зум , 4 X дигитален зум
Изложеност -3.0 EV~+3.0 EV
Црно-белиот баланс Автоматски/дневна светлина/Облачно/Блескаво/Флуоресцентно
Scene Auto/Ноќен Портрет/Ноќ Сценографијата/Портрет/ Сценографијата/Sport/Партија/Плажа/Висока Чувствителност
Авто-Тајмер за ИСКЛУЧУВАЊЕ/2 сек/5 сек/10 дик одложување
Формати на датотеки JPEG(за Мирна Слика) / AVI(Видео)
TV Out/AV НАДВОР YES
Флеш ДА
Микрофон YES
Pict Bridge ДА
Другите за откривање на Лице, препознавање на насмевка и анти-се тресат.
Интерфејс USB 2.0
Барања систем Windows 2000/XP/VISTA/MAC
Додатоци USB кабел, CD-ROM ,прирачник за Корисникот,врвка за околу рака, торбичка, Li-ion батерија,напојување адаптер
Моќ Батерија Li-ion батерија
Работна температура 0-40 ℃
MEAS(cm) 9.9*6.0*2.0
Камерата (g) / компјутери 130g
Производ Слики
Додатоци : USB кабел, CD-ROM ,прирачник за Корисникот,врвка за околу рака, торбичка, Li-ion батерија,напојување адаптер
Вистински Фото Ефект
Компанијата Информации
Основана во 1999 година, Winait Технологии Ограничена е симбол за дигитални производи и електроника на глобално ниво. Особено, ние си имаме свој бренд "WINAIT" Дигиталната Камера, Видео и видео камера популарни во домашни и во странство.
Со седиште во најперспективните електронски пазар на Шенжен, WINAIT има фабрика во текот 12,000 Квадратни. метри и држење на 1,000 работници. Производи се движат од дигиталната камера, дигитален видео камера,дигитален видео камера, 3 D HD дигитален видео камера,таблет компјутер, подарок дигитални камери,Dual соларни дигитална видео камера,Full HD автомобил dvr дигитална видео камера,HD водоотпорен дигитална видео камера,спортски камера,подводни дигиталната камера,телескоп од дигиталната камера, како и други објектот, кои се контролирани според ISO9001 системот за квалитет и CE, FCC тврдења. Со оглед на клиентот треба, WINAIT добредојдовте ОЕМ и ODM, ние имаме силни R&D тим и многу под-изведувачи кои може да се развијат нови предмети брзо во наменска и дизајни за примероци и масовното производство.
Во меѓувреме, Ние сме доверлив добавувач и на Alibaba и Globalsources за години, додека излагање во добро познати области како Хонг Конг и Дубаи . Како што ние им обезбеди на клиентите со производи со добар квалитет, прифатлива цена, и одличен услуги, нашиот бизнис е пораснале постојано врз основа на нашата соработка со заедничка добивка.
Добредојдени да се приклучат на WINAIT! Нека победи, заедно да се развие бизнис добро и да се создаде подобра иднина. Почнете од сега!
Ние навистина го цениме вашиот голема поддршка за години! Со цел да се промовира нашата компанија глобалната слика и нови производи за вас во право време, добредојдени да учествуваат во нашите меѓународни изложби!

Главните својства

Пакет:
стандард, додадете дополнителна батерија, додадете 8g картичка, додадете 16g картичка, додадете 32g картичка
Висока Дефиниција Поддршка:
720P (HD)
Стабилизација На Слика:
Оптички Стабилизатор На Сликата
Број На Модел На:
DC-V600
Употреба:
За Домашна Употреба
Медиуми Тип:
HDD / Флеш Меморија
Дополнителна Функција:
Снимањето Функција
Тип:
Преносни
Бренд Име:
Winait
Тип На Сензор:
CMOS
Сензор Големина (инчи):
1/2.8 инчи
Големина На Екранот:
2 - 3
Тежина:
101g-150g
Екран На Допир:
No
Пиксели:
6 милиони денари повеќе
Чување Тип:
SD Картичка
Зум:
5X оптички Зум
дигитален зум:
4x дигитален зум
Батеријата:
Моќ Батерија Li-ion батерија

Избор на купувачот