Отклучен Netgear AirCard 785S (Плус 2 парчиња антена)LTE Мобилни Жариште Dual-band Wi-Fi 2.4 GHz/5GHz 4G ФЛОПИ 700/900/1800/2100/2600MHZ
Ново

Отклучен Netgear AirCard 785S (Плус 2 парчиња антена)LTE Мобилни Жариште Dual-band Wi-Fi 2.4 GHz/5GHz 4G ФЛОПИ 700/900/1800/2100/2600MHZ

DEN 3370.00
DEN 3744.00

Во форма достапна за нарачката


Оригиналниот го Отклучите 150 Mbps Сиера Безжична Aircard 785 S Преносни Најдобри 4 G LTE Wi Fi Рутер Поддршка 700/900/1800/2100/2600 MHz
Опис На Производот
Air Card 785 S Мобилни Жариште е новата 4 G Џеб Wi Fi Рутер од Netgear. Netgear 785s е сега на располагање за Telstra и име Telstra припејд 4 G Мојот Џеб Wi-Fi Крајната. Исто како , Netgear Aircard 785s е исто така LTE Категорија 4 рутер поддржува LTE ФЛОПИ 700/900/1800/2100/2600 MHz со 3 G мрежи назад. До 10 Wi Fi вклучени уреди би можеле да пристапите на интернет simultaneouly преку Aircard 785s. Преземете брзина може да достигне до 150 Mbps.
На 1.77 инчен LCD боја на екранот, корисникот може да се види на користењето податоци, мрежна конекција статус, Wi Fi статусот на батеријата, сигнали и известување. На Netgear 785s може да продолжат да работат за 10 часа со батеријата на 2000m Ah. Спецификација
Netgear 785 S Технички Спецификации :
* Форма, Тип : 4 G Мобилни Жариште
* Категорија : LTE Cat4 (Rel. 9)
* 4 G ФЛОПИ 700/900/1800/2100/2600 MHz
* 3 G HSPA+ : 850/2100 MHz
* Wi-Fi 802.11 b/g/n, 2x2 MIMO
* Dual-Band Wi-Fi 2.4 GHz/5 GHz
* Повеќе SSID/Гостин Wi-Fi поддршка
* Wi-Fi Protected Setup (WPS)
* 1.77 инчен LCD Дисплеј во Боја
* За користење податоци метар
* 4 G/3 G мрежата info/статус
* SIM : 3 FF Формат (микро)
* Надворешни антени : двојно Т-9 конектори (Од Aircard 785s надворешна антена)
* литиум-јонска Батерија на 2000m Ah, До 10 часа на непрекината употреба и режим за 300 часа
* 109.9 mm (L) x 68.9 mm (W) x 14.6 mm (H)
* Тежина : 127g

Главните својства

сертификација:
CE
Пакет:
Yes
Применливи Тип На Мрежа:
Ethernet
Адаптер Приклучок:
USB
Вид:
Надворешни
Број На Модел На:
ac785s
Примена:
Лаптоп
Бренд Име:
Алкател
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G
Интерфејс Тип:
USB2.0
Тип:
Безжичната
Преносот Го Оценувате:
150Mbps
Производи Статус:
Акции

Избор на купувачот