Електричен велосипед батеријата 48V 13AH 48 V ebike e скутер Li јонска батерија 13AH употреба 3.7 V 2600mah мобилен 2A Држачи за Слободни царински
Ново

Електричен велосипед батеријата 48V 13AH 48 V ebike e скутер Li јонска батерија 13AH употреба 3.7 V 2600mah мобилен 2A Држачи

DEN 15360.00

Во форма достапна за нарачката


Електричен велосипед батеријата 48 V 13 AH 48 V ebike e скутер Li јонска батерија 13 AH употреба 2600mah мобилен 2 A Држачи за Слободни царински
Напомена : Оваа батеријата може да се користи за 48 V 100 W-700 W мотор
Делови се вклучени :
1.48 v 13ah Литиум Батерија со пвц случај,15 A BMS Изграден во
2.54.6 V 2 A Полначот (Со ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА/AU AC Полнач plug ние може да понуди )
Литиум батерија спецификација :
Батеријата Модел : 48 V 13 Ah
Номиналниот Капацитет (AH) : 13ah
Номинален Напон (V) : 48 V
Мобилен Извор Отпор (mΩ) : во рамките на 40mΩ
Мобилен Спецификација : Користете 3.7 V 2600mah 18650 ќелија
Мобилен Комбинација : 5-паралелно 13-серија
Животен циклус : повеќе од 800 циклуси
Батеријата Големина : 250*100*70mm.
Батеријата Тежина : Околу 3,5 килограми
Полнење :
Начин на полнење : CC/CV
Стандард наплатат Струја : 2 A
Максимален непрекинат наплатат струја : 5 A
Полнење критичниот Напон : 54.6 V
Мобилен Overcharge заштита Напон : 4.2 V
Полнење Температура Опсег : 0 - 45°C
Празнење :
Макс Постојано Испуштање Струја : 15 A
Врв за Испуштање Струја : 45 A
Испуштање на критичниот Напон : 39 +/- 1 V
Мобилен Overdisharge заштита Напон : 2.8 V
Испуштање Температура Опсег : -20 - 60°C
Безбедност Тест :
Краток Спој Безбедност Тест
Overcharge Безбедност Тест
Здроби Безбедност Тест Не оган, Нема експлозија
Потреба Од Безбедносни Тест
Истиснување Безбедност Тест
Висока Температура Безбедност Тест
Апликации : ·Електрични Возила, како што се E-велосипед, E-скутери, голф автомобил, малите електрични рамен автомобил, мотокар, чистота автомобил, електрични колички ·Електрични чамци, како што се контрола рибарски чамец ·Роботи за индустрии и воени ·Remote data transfer system ·Сателитска комуникација станица ·Он-екипаж на авиони ·Моќ алатки, како што се дупчење, сечење и полирање алатки ·Моќ снабдувач за системите за Обука, како што се Торпедо Тренер
За Испуштање порта :
Ние нудиме на овие празнење порта како што следува. можете да изберете кој сакате.
Ако немате било потребно,ние ќе испрати3 PIN Порта as default.
Исто така, може да се прилагоди на други празнење порта.
BMS :
За важни превозот вести!
Напомена : Ако вашата адреса е на еден остров,ве молиме контактирајте со нас пред место цел,ви благодариме!
За Европските купувачи :
Сите парцели обично се испраќаат од UPS-от или ДПД, тоа не треба да се обрне било царинска такса.
Времето за испорака е обично 8-12 дена по испраќањето.
За Американските купувачи :
Ние ги испратите по Fed Ex или UPS-от,времето За испорака е обично 8-15 дена по испраќањето.
Понекогаш ние испрати ПРОЗОРЦИ,а понекогаш и ние испрати Fedex, ние изберете побрзо еден.
Нема потреба да се плати било царинска такса!
За Јапонија,Кореја, Индонезија ,Малезија , Singapor,Tailand, Виетнам купувачи
Ние испрати со посебни превозот метод ,времето За испорака е обично 5-8 дена по испраќањето.
За руско / Белорусија купувачи :
Ние ги испратите по CDEK. Времето за испорака е обично 12-25 дена по испраќањето.

Главните својства

Бренд Име:
CYGEREEN
Тип:
Литиум Батерија
Напон:
48v
Капацитет:
10 - 20Ah
Модел:
48V 13AH Литиум батерија
мобилен:
Користете 3.7 V 2600mah 18650 Ќелија
Капацитет:
13Ah
Одговараат за моторни:
48V 100-700W Мотор
Големина:
250*100*70mm
Животен циклус:
повеќе од 800 циклуси
полнач:
54.6 V 2A Полнач

Избор на купувачот