SC2430B Универзален соларен контролер со Надворешен сензор на температура на 12V / 24V 20A на полнење и празнење за систем за соларна енергија
Ново

SC2430B Универзален соларен контролер со Надворешен сензор на температура на 12V / 24V 20A на полнење и празнење за систем за

DEN 494.40

Во форма достапна за нарачката


SC2430 B Универзален соларен контролер со Надворешен сензор на температура на 12 V / 24 V 20 A на полнење и празнење за систем за соларна енергија Карактеристики : 1) употребата на единствен чип и посебен софтвер за да се постигне интелигентна контрола; 2) со overcharge, со текот на испуштање, електронски фраза, заштита од преоптоварување, единствена анти-обратна заштита; 3) користење на серија PWM полнење на главната коло, ефикасноста на полнење од не-PWM 3% -6%; 4) точни вршењето контрола со батерија празнење стапка корекција. Испуштање на крајот напон е контролирана од страна на празнење стапка крива на контролна точка, во согласност со својствени карактеристики на батеријата; 5) користење на двоен LED дигитален дисплеј, едно-копче операција за да се заврши на сите поставки; 6) Излез со светлина контрола и одложување на функцијата 7) батерија тип корисниците можат да изберат свој 8) на полнење и празнење параметри може да се прилагоди 9) Светло контрола започнете напон може да се прилагоди 10) Надворешен сензор на температура на Параметар Опис : Тип SC2430 B-10 SC2430 B-15 SC2430 B-20 SC2430 B-30 Рангирани полнење тековната 10 A 15 A 20 A 30 A Оценет оптоварување тековната 10 A 15 A 20 A 30 A Работа напон 12 V/24 V Авто sensoring/auto switch Над-оптоварување и краток спој заштита од Над-оптоварување заштита : кога струја на контролорот е 1.25 пати на номинална струја, контролорот работи за 60 секунди; 1.5 пати на номинална струја, работи за 5 секунди. Краток спој заштита : кога струја на контролорот е повеќе од или еднаква на 3 timess или номинална струја, заштита започнува. Без оптоварување загуби тековната ≤5m A Полнење коло напон капка ≤0.26 V Празнење коло пад на притисок ≤0.15 V Над volltage заштита 17 V; *2.24 V Работна температура Индустрија фаза : - 35 C на +55 C Зголеми полнење напон 14.6 V; *2/24 V (време на траење : 10minutes)(само кога над испуштањето се случува) Директно задолжен напон 14.4 V; *2/24 V (време на траење : 10minutes) Прилагодливи Плови полнење напон 13.6 V; *2/24 V (време на траење : Додека да го достигне цената се врати напон акција) Бесплатно враќање на напон 13.2 V; *2/24 V Температурна компензација -5 Mv /C / 2 V(зголемување на напон, директна надлежност, плови на полнење и наполнете се врати напон надомест) Undervoltage напон 12.0 V; *2/24 V Текот на испуштање напон 11.1 V-празнење стапка надомест коригира почетна overdischarge напон (не-оптоварување напон); * 2 / 24 V Текот на испуштање опорави напон 12.6 V; *2/24 V Контрола метод PWM Пулсот-времетраење модулација полнење режим Димензија Големина димензија : 142mm*90mm*30мм; Инсталациони димензии : 137mm*70mm Производство се прикаже :

Главните својства

Примена:
Сончевиот Систем Контролер,Полнач Контролер
Максимална Струја:
20A
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
SC2430B соларен контролер
Номинална Напон:
12V/24V
Номинална наплатат струја :
20A
Номинална оптоварување тековната:
20A
Работа Напон:
12V/24V Авто sensoring/auto switch
Не оптоварување тековната загуби :
Е помало или еднакво на 5mA
Полнење коло пад на напон:
Е помало или еднакво на 0.26 V
Испуштање коло пад на притисок:
Е помало или еднакво на 0.15 V
Во текот volltage заштита:
17V; *2.24 V
Работна температура:
Индустрија фаза
Undervoltage напон:
12.0 V; *2/24V
Контрола методот:
PWM Пулсот-времетраење модулација на наполнетост на режимот

Избор на купувачот