68 медицински ласерски диоди 650nm коса regrowth шлем со очила + тајмер
Ново

68 медицински ласерски диоди 650nm коса regrowth шлем со очила + тајмер

DEN 5688.00
DEN 7200.00

Во форма достапна за нарачката

Ако човечкото тело нови supersedes стариот.
5, активност на биолошките макромолекули активирање. се јавуваат нарушувања, предизвикани од размената на аритмија, странски супстанции во телото така, разни болести ќе биде за да, како што се вода и електролити нарушување на метаболизмот, ќе се донесе на живот опасност; шеќер метаболизмот нарушување предизвикани од дијабетес; хиперлипидемија, липидниот метаболизам растројство предизвикано од прекумерна телесна тежина; нарушување на метаболизмот на протеини предизвикува гихт итн. Организмот молекула може да се возбудуваат и на повисоко вибрации состојба. Низ под photothermal ефект може да се зголеми активноста на невронската клетка на телото на вредноста на течност, зајакнување на метаболизмот, да ги направи телото внатре и надвор размена на материја во стабилна состојба.
Раст на косата ласерски шлем против губење на косата третман масажа на главата капа 64 медицински диоди генерира повторно растење на косата шлем + очила
Апликации :
Губење на косата група за коса regrowth третман
Спецификации :
5mw 650nm бранова должина
Функции :
1, Забрзување на протокот на крв, подобрување на микроциркулацијата, зголемување на новиот supersedes стариот. Да се промовира и подобри циркулацијата на крвта.
3, Подобрување на косата мајка матични клетки и клеточна активност, забрзување на клеточната фисија. (преку крвта болест институт за истражување Кинески откривање, 20 минути може да се направи microcirculatory протокот на крв зголемен за 114%).
2, Ефикасно убивање на бактерии во косата, дрога assisted може да убие скриени во длабока коса фоликул грини и габи. Ефект на кожа, најголем дел од енергија се апсорбира од кожата апсорбира енергија се претвора во топлинска енергија, стимулирање на кожата предизвикани од кожата, зголемена температура, термичка сензори, преку thalamus рефлексија, направи релаксација на васкуларна мазните мускули, васкуларни дилатација, циркулацијата на крвта за да се забрза.

Главните својства

Големина:
NONE
Лажни Eyelash Занает:
Машина Направени
Број На Модел На:
ласерски губење на косата
Бренд Име:
SYLPH
Тип:
LLLT
Материјал:
Пластични
Бродови Од:
Кина

Избор на купувачот