Промоција Цена 315Mhz 433Mhz AC напон 220V 1CH 10A Реле Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем Приемник & Една Клучна Предавателот Круг
Ново

Промоција Цена 315Mhz 433Mhz AC напон 220V 1CH 10A Реле Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем Приемник & Една Клучна

DEN 408.00
DEN 452.64

Во форма достапна за нарачката

Примена :
Нашите производи се широко се користат во ( далечински управувач прекинувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, ) безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи. Спецификација : Работен Напон : AC220 V Работна Фреквенција : 315 MHz/433 MHz( default испрати 315 Mhz ) Max Струја : 10 A Оперативни Температура : -10'C~+60'C Излез Држава : Еден/Toggle прилагоди слободно страна на Скокач на приемникот. Примачот Големина : 63*35*22mm (со капак) Приемник Чувствителност : -105d Bm Код : Учење код Емитува растојание : 20-200 M (ве Молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал пречки. ) Работни начини : за да се Префрлате/Авто-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете повторно->Исклучување Притиснете едно копче за едно време работи/НА, притиснете на истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ. 1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател). Еден/Бутване : Притиснете и задржете->On (вклучено); Ослободување->Off продолжи со притискање на едно копче работи /НА, олабави вашиот прст е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ. 1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател). Научете за заклучување и да се Отстрани Код 1. Научете : Моќта на државата, притиснете го копчето за учење копчето на приемникот за едно време, индикаторот да се причека за да се исклучите, притиснете на било кое копче на далечинскиот управувач, индикаторот трепка 2 пати и се исклучува. Тоа значи дека ќе го научат тоа успешно. 2. Отстранете : Моќта на државата, притиснете го копчето за учење копчето на приемникот за за околу 8 секунди, индикаторот светлина филтерот за да го исклучите, тоа значи кодот се успешно отстранети. Пакет : 7796 1 x Предавател (Батерија, не се вклучени) 1 x Приемник (со капак) Пакет : 7797 2 x Предавател (Батерија, не се вклучени) 1 x Приемник (со капак) Пакет : 7798 3 x Предавател (Батерија, не се вклучени) 1 x Приемник (со капак) Пакет : 7799 4 x Предавател (Батерија, не се вклучени) 1 x Приемник (со капак)

Главните својства

Тип На Објект:
Прекинувачи
Карактеристики:
AC220V 10A
Бренд Име:
MITI
Далечински Растојание:
20-200m
Број На Модел На:
SKU7796
Гаранција:
1
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Материјал:
Пластични
Канал:
1
Фреквенција:
315MHz 433MHz
Тип На:
interruptor
тип б:
безжичен прекинувач
Батеријата:
CR2016
боја:
Бела
Употреба:
Универзална

Избор на купувачот