2 грам 99,98% Tantalum метал елемент 73 во стакло шишенцето
Ново

2 грам 99,98% Tantalum метал елемент 73 во стакло шишенцето

DEN 1584.00

Во форма достапна за нарачката


Tantalum
Симбол : Та
Број : 73
Елемент категорија : Транзиција метал
CAS број : 7440-25-7
Стандард за атомска тежина : 180,9479
Густина : 16,65 g/cm3
Цврстина : 6,5
Точка на топење : 3017°C (5463°F)
Вриење точка : 5420°C (9856°F)
Ве молиме да ја посетите мојата продавница!
Јас се комбинираат превозот, ако купите повеќе предмети.
Дали сте во потрага за поголеми количини или повеќе елементи? Прашај ме!

Главните својства

број:
73
Елемент категорија:
Транзиција метал
CAS број:
7440-25-7

Избор на купувачот