46 транспарентен контакт foils Навистина 10 поени најдобри допир фолија филм за прозорец, возачот слободни, plug and play
Ново

46 транспарентен контакт foils Навистина 10 поени најдобри допир фолија филм за прозорец, возачот слободни, plug and play

DEN 20784.00

Во форма достапна за нарачката


Супер предности за 46 инчи 10 поени осетлив на допир фолија :
1. Проектираните Capacitance Допир Фолија Технологија
2. Филм сензор е зелена технологија, производ, има високо ниво на транспарентност, лесни и тенки. Shop/Продавница прозорецот прикажува
2. Внатрешна и надворешна киосци
3. Достапни Големина : од 30 до 180 инчи листови, поголеми се достапни на барање
Интерактивна Допир Фолија Карактеристики
Безбедност и робустен
Antiscratch, ламинатни на грбот на
Водоотпорен, dustproof, bulletproof,
Не го изложувајте компоненти, безбедност.
2 поени за Multitouch, Поддршка TUIO & Win Мајчин
Прецизни touch & реално време на одговор
Напредни функции
Ниска потрошувачка на енергија, на maximu потрошувачка е само 0,5 w
Флексибилни, би можеле да се применат за да крива површината на екранот
Филмот сензор може да се ламинат на било каква мазна неметални рамни
Различни големина од 17" 100", најниската цена прилагодување.4,kernel верзија : 3. Може да се додадат на речиси секоја површина : Магазин прозорец, Стакло, Акрил и Задна проекција на филм и сите други неметални материјали
8.17 mm
Thruglass допир, максималната дебелина на стакло може да се постигне 20mm.5 W
Сертификација На Производи
CE,FCC,ROHS
EMC
EN61000-6-1 : 2007 EN61000-6-3 : 2007+A1 : 2011
Апликации
1.
Таа има две верзија, еден е држат филмска верзија, тоа е дизајниран за интерактивен прозорец и може да се peeledoff за повторно користење. Стакло партиции
4. вграден нано жица мрежа е сензорот мрежа, што може прецизно позиционирање раце допир акција. Одредување на опции : отстранлив и постојан, Може да биде постојан или заменливи
7.
Глувчето функција со Зумирате/одзумирате и ротација. Друг е постојана верзија, откако ќе кора исклучите маска слој и ламинатни на стакло, на сензорот ќе бидат трајно фиксна.0 (HID јавниот интерфејс за USB Мини B интерфејс)
Компатибилност на системот
WIN7 /WIN8 /Linux (Ubuntu 12.
Одлично искуство
Нула притисок допир, па дури и со ракавици.100% проценти од помине пред. Музеи и туристички атракции
По продажба на услуги & ветување :
1 .
ламинатни на задниот дел од стакло
водоотпорен, Acidproof
долг живот
0 °C до +80 °C ниво
Тенок и лесен, на сензорот дебелина само 0. Лесен за употреба или инсталација, и Едноставно да се постави за допир фолија
4. 2 или погоре ( кернел veersion>A20->3. потпише договор со милан, Mac OSX, Андроид 4. Обука и соби за состаноци
6. Совршен двоен допир, Брз контакт одговор брзина
6. Корпоративни канцеларии
5. Изложби и конференции
7.
Само рацете и да се валидни, без допир акција на метал, пластика, и така натаму. Работи на стакло до 20mmthickness
3.
допир, Поддршка TUIO & Win Мајчин
минимална моќност
Флексибилни, би можеле да се применат за да крива површината на допир
Филмот сензор може да се ламинат на било каква мазна
0", најниската цена
Интерактивна допир фолија повеќе спецификација :
Метод на индукција
Подобрување на проектираните уреди со покажувач на технологија, црисс-крос X, Y nanowires претставуваат уреди со покажувач на матрицата
Допрете големина
17"~120" може да се прилагоди
Допрете точноста
Не лебдат, отстапување е околу 1~3мм
Калибрација начин
софтвер за калибрација
Индукција дебелина (пенетрација)
Приспособена од страна на софтвер за да го прилагодат на различни дебелина на стакло, дури и носете ракавици за да се произведе допир-чувствителни, може да навлезат неметални материјали во врска со дебелина од 20 mm (средината за да се овозможи воздух слој), индукција може да навлезат дури и стакло дебелина aboutof 25mm
Скенирање фреквенција
60 Hz~130hz
Излез начин
USB 2.

Главните својства

Пакет:
Yes
Тип:
капацитивни
Интерфејс Тип:
USB
Бренд Име:
Xintai Допир
Број На Модел На:
XT-TF46-10
Производи Статус:
Акции
Големина На Екранот:
46inch
Откривање Метод:
Проектираните Capacitance технологија со користење на хоризонтална вертикална жици
Големини На Екран:
Од
Точноста:
Приближно 3 мм апсолутна, 1 mm роднина. Не лебдат
Усогласување:
Софтвер возачи обезбеди калибрација објект
Осетливост:
Функции со не-mertalise, еден изградба стакло 16mm дебели.
Брзината на одговор:
Зависи од стакло дебелина. Обично од 50 до 100ms.
Излез:
RS232C комуникации на 9 pin-D женски или USB-Порта
Софтвер Компатибилност:
Windows XP & Vista. Windows7 windows8 Андроид,Linux,MAC
Температурата Опсег:
Подобро од -10 до +70
Објектот:
осетлив на допир филм

Избор на купувачот