Висока Моќност 50pcs 1W 3W LED Извор на Светлина, Црвено, Зелено, Сино Жолта Ладно Бела 10000k ~30000k Природни Бело Топло Бела LED Сијалица Чип
Ново

Висока Моќност 50pcs 1W 3W LED Извор на Светлина, Црвено, Зелено, Сино Жолта Ладно Бела 10000k ~30000k Природни Бело Топло Бела

DEN 216.00

Во форма достапна за нарачката

Неколку производи Сликата е малку различен од реалниот, Како што се : A (led драјвер слика покаже излез 27-35 V, но сега печатени 26-38 V); Б (Алуминиум База Боја Црна или Бела), бидејќи на некои фотографии беше донесена од 1-5 години, всушност стока е иста, функција е иста, само етикета печатење во боја или има мала промена, ве молиме да не се отвори спорот за оваа причина, многу ти благодарам за разбирањето, посакувам секој купувачот среќа во нашата продавница.
Превозот Вниманието :
АКО цел Вредност е пониска од 5ние ги користиме " Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ", следење на број како 08093379915, тоа ви покажува кога пакет пристигна во поштата, тоа не обезбеди Целосна Начин на Следење на Информации, обично ќе добиете e-mail во 30 до 40 дена.
Благодарам многу за разбирање!
Висока Моќност 50pcs 1 W 3 W LED Извор на Светлина, Црвено, Зелено, Сино Жолта Ладно Бела Природни Бело Топло Бела LED Сијалица Боја Чип и Температура Топло Бела (3000-3500k) Неутрален Бела(4000k-4500k) Бело (6000-6500k) Ладно Бела (10000-15000k Ладно Бела (20000-25000k) Ладно Бела (30000-35000k) 1w led (30mil) 3 w лер (45mil) DC Напред Напон : 3 V~3.2 V DC Напред Напон : 3.2 V~3.6 V Напред Тековната : 300~350m A Напред Тековната : 600~700m A Lumens : 100~110 LM Lumens : 200~260 LM
Функција Агол на Гледање : 120° Работна температура : >-20°
Доведе Лемење Temp : 300°C за 2 секунди
Долготрајни (над 100,000 часа) и Боја Температура : Топло Бела (3000 K-3500 K) Неутрален Бела(4500 K) Кул/Pure White (6000 K-6500 K) Кул Бело (10000 K-15000 K) Ладно Бела (20000 K~25000 K) Ладно Бела (30000 K~35000 K) Кралска Сина (445nm) Сина (460nm) Зелена (520nm-530nm) Жолта (590nm-595nm) Црвена (620nm) 1w Длабоко Црвена боја (660nm) Целосно Specturm (400nm-840nm), Чип Бренд : Bridge Lux IR 850nm
-19.90 /торба

Главните својства

Wattage:
1w, 3w
Поддршка Dimmer:
No
боја:
Топло бела 3000k, Неутрални бела 4500k, Кул бело 6000k, Ладно бела 10000k, Ладно бела 20000k, Ладно бела 30000k, Црвена 620nm, Црвена 660nm, Зелена 530nm, Кралска Сина 445nm, Сина 460nm, Жолта 590nm, Полн Спектар
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
CE,RoHS
Led Сијалица Тип:
Меур Топката Сијалица
Просечен Живот (часот):
50000
Напон:
3.4V
LED Чип Модел:
Висока моќност 1W
Моќ Толеранција:
1%
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Број на LED Чип:
1 buc
Прозрачна Флукс:
До 249 Lumens
Зрак Агол(°):
120°
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
Бренд Име:
ly&oy'star
Обликот:
Круг
Должина:
20mm
База Тип:
кабел
Тип:
1w 3w led мушка светлина
Температура На Боја:
Топло Бела 3000K-3500K
1w 3w led мушка светлина:
Кул/Чиста Бела 6000k-6500k
1w 3w led чип светлина:
ладно бела 10000k-15000k
1w 3w ладно светилка светлина:
ладно бела 20000k-25000k
Боја Temperature5:
ладно бела 30000k-35000k
Боја Temperature6:
Неутрален бела 4000k-4500k
растението расте светлина:
црвено 620nm, 660nm
Други:
Зелена 520nm, Кралска сина 445nm
1w 3w led сијалица l ight:
Жолта 590nm, полн спектар led мушка

Избор на купувачот