JIGU Лаптоп Батеријата 633734-141 633734-151 HSTNN-IB2S PR08 QK647UT За Probook Hp 4730s 4740s Серија
Ново

JIGU Лаптоп Батеријата 633734-141 633734-151 HSTNN-IB2S PR08 QK647UT За Probook Hp 4730s 4740s Серија

DEN 1159.68

Во форма достапна за нарачката


Како да се цел на батеријата? Најдобар начин да се најде батерија ви треба е во потрага оригинална батерија модел. Ако тоа е иста со нашата батеријата модел, тогаш тоа сигурно може да се користи за вашиот лаптоп батеријата. Користете "Ctrl+F" за да ги барате клучните зборови од веб-сајт. Ако сè уште не може да осигурајте се дека батеријата, ве молиме контактирајте со нас.
Како да се празнење и полнење лаптоп батеријата ? 1. Инсталирате на вашиот неодамна купи батерија во вашиот лаптоп 2. Поврзете го AC адаптерот и вашата батерија треба да започне полнењето. 3. Полнење додека батеријата е полна. 4. Откачете го AC адаптерот и да го користите вашиот лаптоп. Во оваа ситуација, батеријата е целосно испуштање до 10%-15%.Потоа повторно да го вклучите за да го AC адаптерот и да започне полнењето. Повторете го ова на полнење и празнење циклус неколку пати и вашата батерија пакет ќе бидат условени да се изврши со полн капацитет.
Ставка детали
Батерија Тип : Батерија Li-ion Батерија Пакет
Батеријата Volt : 14.8 V
Батеријата Capatity : 4400m Ah/65 WH
Батеријата Клетки : 8 клетки Батеријата Боја : Црна
Инвентар : Во Парк
Производ Детали шоу
Ве молиме да се осигурате производ(и) кои ви се случува да се купи одговара на марка, модел и дел број на вашиот уред, Овој Лаптоп Батеријата може да го замени следните дел броеви : За HP 633734-141 633734-421 HSTNN-I98 C-7 HSTNN-LB2 S QK647 AA 633734-151 633807-001 HSTNN-IB2 S PR08 QK647 UT Оваа Probook 4730s Серија батеријата е компатибилна со следниве модели : За За HP Probook 4730s Серија За Pro Book Серија 4740s

Главните својства

Капацитетот На Батеријата:
4400MAh, 5200MAh
Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
HP
Батеријата Напон:
14.8 V
Број На Модел На:
4730S
Пакет:
Yes
Батеријата клетки:
8 КЛЕТКИ
Гаранција:
1 година
Батеријата Боја:
Црна
Батеријата клетки:
8cells Гранд Нов
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
Клеточно ниво:
Одделение Мобилен
Уверение:
CE,FCC, RHOS
Состојба:
Сосема Нов, работи како Вистински Делови, 100% Компатибилен ОЕМ
is_customized:
Yes

Избор на купувачот