Assembeld IRS2092 + IRFB4227 Класа D Моно Моќност Засилувач Одбор 500W-1000W AMP
Ново

Assembeld IRS2092 + IRFB4227 Класа D Моно Моќност Засилувач Одбор 500W-1000W AMP

DEN 1848.00

Во форма достапна за нарачката


Assembeld irs2092 + IRFB4227 Класа D Momo Моќност засилувач одбор
Standard Edition Напојување : DC ± 48 - ± 60 V;
Излезна моќност : 500-1000 W (2-8ohm оптоварување)
PCB Големина : 120 * 60 * 23mm (W*W*H)
Висока моќност : 600 W-1000 W
Ефикасност : > = 92%
Јачина на бучава сооднос : 88d B
Текст чувствителност : 1.5 V (rms)
Текст отпорност : 3.3 KΩ
Зачестеност одговор опсег : 20 Hz-20 KHz
Излез говорник : 2-8Ω
Напон стекнат : 38 пати
Излез краток спој заштита : Да
Заштита од преоптоварување : Да
Прегреат заштита : Да
Overvoltage заштита : Да
Делумна заштита : Да
Тежина : 180g
Основни компоненти : IRS2092 S, IRFB4227, 7 G17 A, силна СТРУЈА НА DC чекор надолу коло.
Пакетот вклучува :
Assembeld irs2092 + IRFB4227 Класа D Momo Моќност засилувач одбор X 1
(забелешка : ова е моно amp одбор.за да се вграден стерео засилувач, треба да се купат 2 на овој одбор)
Основен Стандард Издание работи votlage е DC ± 48 - ± 60 V,
ние, исто така, може да обезбеди Делукс повисок напон Издание, тоа може да работи во ±60-±75 V.Основни компоненти :
IRS2092 S+IRFB4227+7 G23 A 22 UH. Високиот Издание цена треба повеќе 12 секој одбор.

Главните својства

Пакет:
Yes
Канали:
1
Максимална Моќност По Канал:
Над 200W
Бренд Име:
GZLOZONE

Избор на купувачот