САША Сосема Нов NP07LP Висок Квалитет на Проектор Голи Светилка За NEC NP300 NP400 NP410 NP500 NP510 NP600 NP610 Со 6 Месеци Гаранција
Ново

САША Сосема Нов NP07LP Висок Квалитет на Проектор Голи Светилка За NEC NP300 NP400 NP410 NP500 NP510 NP600 NP610 Со 6 Месеци

DEN 864.00

Во форма достапна за нарачката


Проектор светилка бренд Име : за NEC Проект или светилка Модел Num биде r : NP07 LP
Место на Потекло : Кина
Пакување Детали : во меур и кутија
Време на испорака : рок од 24 часа
Начин на плаќање : paypal, T/T, Western Union
Минимална Орде р Количина : 1 парче
Снабдување Способност : 10000 PC /M onth
Квалитет Гаранција : 6 месеци гаранција Детален Опис на Производот
1.Замена LMP-C162 проектор голи светилка само
2.Компатибилен Проектори модел :
за NEC NP300 NP400 NP410 NP500 NP510 NP600 NP610
3.гаранција : 180 Денови
4.Лам стр живот : 20 00 часа ние нудиме сите видови на лцд проектор светилки и да се обезбеди повеќе опции за да бидете задоволни клиенти. ние снабдување со проектор светилка, замена на проектор светилка, компатибилен проектор светилка, оригинални голи проектор светилка, замена на голи светилка, оригинални проектор режач, замена на проектор режач. 1.проектор светилки : оригинални голи светилки+ домување со оригинален квалитет, но високата цена перформанси.
2.Замена на проектор светилка : светилка на повеќето конкурентни pirce( Ние може совршено да ги задоволи клиентите во pirce и квантитетот со нашите сопствени проектор режач, домување линија за производство и склопување) 3.оригиналниот голи проектор светилка, замена на голи светилка, оригинални проектор режач, замена на проектор режач.
Светилки може да се состави слободно според клиент е requirpment. Сите светилки со 6 месеци гаранција
Како и Кога да се Замени со Проектор Светилка
Тоа можеби е време да ја замените вашата проектор светилка. Проектор светилки слабо како тие возраст. Некои проектори ви овозможи да се провери бројот на часови вашата светилка се користи преку вграден во менито систем. Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран.
Ние ви препорачуваме да се консултирате со вашиот кориснички прирачник за да се утврди точната инструкции за вашите специфични модел. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи го и следново : го исклучите машината и да се овозможи светилка да се излади целосно Отстранете го поклопецот Unscrew светилка домување единица за Отстранување на стари светилка Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие. Најважната работа е да се запамети е дека никогаш не треба да се допре светилка или домување директно со вашите прсти .
Совети за продолжување на животот на проектор и светилка
Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица. Прво на сите, да им овозможи на проекторот да се излади целосно по секоја употреба пред да се пресели или пакување во сметководствената случај. Исто така треба да се одбегнувајте екстремни температурине't leave проекторот во автомобил во лето или кога тоа е под 40 степени. Уште еден совет да се направи вашиот лцд проектор светилка минатата е чистење на проектор филтер со компримиран воздух секои неколку месеци.

Главните својства

Бренд Име:
XIM
Број На Модел На:
NP07LP-БЛАГАЈНИЧКИТЕ
Тест:
Сите светилки се тестирани пред превозот
Тип:
Проектор Голи Светилка
Гаранција:
180 Дена Гаранција
Дел Број:
NP07LP-БЛАГАЈНИЧКИТЕ

Избор на купувачот