Sticke аквариум Риба Резервоарот фрижидер дигитален Термометар температура влажност метар за stazione од мерната hygrometer
Ново

Sticke аквариум Риба Резервоарот фрижидер дигитален Термометар температура влажност метар за stazione од мерната hygrometer

DEN 239.04

Во форма достапна за нарачката


Карактеристики :
100% сосема нов и висок квалитет
Едноставни за употреба и лесен за читање.
Мерење на температура на вашите риби резервоарот, вашата DIY Пијалак Пиво и вино барел, Терариум, Стаклена градина, Vivarium и било кој вид на миленичиња резервоар, или на било кое место во вашиот дом
Право температурата на водата е многу важна за здравјето на вашите риби, ја добиете вашата пиво и вино во право или употреба во кујната или низ дома, да се следи температурата
Лесно да се инсталира, само тргни исклучување на задната страна од етикетата и транспарентен заштитен филм на предната страна и се држи на надворешниот ѕид од аквариум, тоа е тоа.
Без батерија и вшмукување чаша да се грижите за
Долго димензија Димензија : 13 cm / 5.12 "на должината, 1.8 cm / 0.71" на ширина.
Круг : дијаметар 5cm
Мерен опсег : целзиусови степени degree10-40 ° C
Термометар ја менува бојата според околината, температурата. Ако надворешната температура е 27 ° C, тогаш позадина на обем се одбележи 27 ° C ќе се претвори шарени и други скала знаци останува црна.
Материјал : МИЛЕНИЧИЊА
Пакувањето вклучува :
1 x Температура Налепница
Совети : како што се количината на големи купувачите ќе ви даде преференцијални цени, ве молиме контактирајте со нас, ви благодариме!

Главните својства

Стил:
Стои и на Ѕидот Виси
Број На Модел На:
miao-1265
Моќност Тип:
Никој
Дисплеј Тип:
Аналогни
Макс Мерење На Температурата:
70°C - 99°C
Теорија:
Сензор На Температура На
Големина На Дисплеј:
2.0 - 3.9 Инчи
Бренд Име:
Halojaju
Употреба:
Внатрешна
Тип На Производ:
дигитален сензор на температура на
Употреба:
stazione од мерната
Тип:
метар влага
Функција:
професионални Влага метар
tite:
Hygrometer
Тип - 1:
влага метар
тип - 3:
температура влажност метар
тип - 4:
времето станица
тип - 5:
termostato
тип - 6:
Температурата тест инструмент

Избор на купувачот