Швајцарија BINGER часовници мажите Јапонија 8N24 Автоматско Movemt јастреб sapphire вистинска кожа за на рака Механички рачни часовници B8888
Ново

Швајцарија BINGER часовници мажите Јапонија 8N24 Автоматско Movemt јастреб sapphire вистинска кожа за на рака Механички рачни

DEN 11946.00
DEN 23424.00

Во форма достапна за нарачката


Движење : MIYOTA 8 N24 Јапонија Автоматско Movemt (тоа можете да го видите на фотографијата 3 години Гаранција

На часовникот е пак со следниве дрво кутија .И ние ќе испрати види алатка заедно со вас, како подарок.

Главните својства

Тип На Објект:
Механички Рачни Часовници
Функција:
Фаза На Месечината,Отпорен На Вода
Случај Обликот:
Круг
Dial Дијаметар:
40mm
Отпорност На Вода Длабочина:
5Bar
Број На Модел На:
b8888
Стил:
Луксуз
Случај Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Бендот Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Бендот Ширина:
20mm
Бендот Должина:
20cm
Затворач Тип:
Притисни Копче Скриени Затворач
Кутии & Случаи Материјал:
Дрво
Бренд Име:
BINGER
Dial Прозорец Материјал Тип:
sapphire кристално
Пол:
Мажи
Случај Дебелина:
12mm
Движење:
Автоматско Само-Ветрот
Movemt:
MIYOTA 8N24 Јапонија

Избор на купувачот