20-30ml Мини Пурпурна Глина Чај Тенџере Пурпурна Керамика Yixing Купот на Јапонската Црвениот Teapots Чај милениче Чај кукла чај постави на fingertir
Ново

20-30ml Мини Пурпурна Глина Чај Тенџере Пурпурна Керамика Yixing Купот на Јапонската Црвениот Teapots Чај милениче Чај кукла

DEN 1011.00
DEN 1296.00

Во форма достапна за нарачката


【Посебна Забелешка】 се Обрне внимание на јасно големина! Не се купи со замислена големина. 20-30ml Мини пурпурна глина чај тенџере Пурпурна керамика Yixing првенство јапонски чај-тенџере Црвено teapots Чај милениче Чај кукла чај тенџере на fingertip Четири бои суровини руда пурпурна глина материјал Пет модели -Во традиционалната диететска култура на Кина, Виолетова керамика е craftwork кој има посебна вредност. -Yixing пурпурна глина е ендемична употреба на неметални минерални глина мали, внимателно одбрани, рафинирање, рафинирање форма. - Црвена teapots се различни едни од други во форма, особено нагласувајќи индивидуални Убавина. -Овие групи на браун земјата керамика teacup е изразито кинески.

Главните својства

Материјал:
Виолетова Глина
Бренд Име:
SIBAOLU

Избор на купувачот