2 парчиња/многу Nem 34 stepper моторни 24VDC 2N (278oz-во) кочница stepper 86 mm 4-води 80 мм тело должина Nema34 кочница
Ново

2 парчиња/многу Nem 34 stepper моторни 24VDC 2N (278oz-во) кочница stepper 86 mm 4-води 80 мм тело должина Nema34 кочница

DEN 8607.36

Во форма достапна за нарачката

2 парчиња/многу Nem 34 stepper моторни 24 VDC 2 N (278oz-во) кочница stepper 86 mm 4-води 80 мм тело должина Nema34 кочница
Функцијата Опис NEMA 34 повлекува кочница мотор : Ниско ниво на бучава се Прилагодува брзината Долг живот карактеристики Висок чекор агол точноста NEMA 34 stepper моторни спецификација : Став Спецификации Чекор Прецизност Агол : ± 5% Мерење на точност на отпор : ± 10% Inductance Точност : ± 20% Температура се зголеми : 80 C Макс (номинална струја, 2 фаза), температурата на Околината : -20с до + 50С Изолација Отпор : 100 MΩ Мин.500 VDC Dielectric сила : 500vac / 1 минута Мерење и поврзување на NEMA 34 повлекува кочница :
Пакување Сличен на оној прикажан подолу :
Ако ви треба моторни возачот и заграда, ве молиме, проверете ги информациите подолу : Моторни возачот
Моторот планината заградата
Примена на stepper мотор : Stepper моторот може да се користи во областите како што се индустриски контрола на менувачот, прав пакување машина, CD-ROM, ликвидација машина, печатење машина, машина за сечење, гравирање машина, печатач, плотери, роботика и други слични производи. Поврзани Stepper Моторни Пребарување : Мотор, stepper мотор, stepper мотор, менувач stepper мотор, stepper мотор, насочена мотор, Elektromotor, AC мотор, моторни редуктор dc, насочена мотор, електричен мотор, Getriebemotor, хибридни stepper мотор, 2-фаза stepper мотор , Nema 11 stepper мотор, nema 8 stepper мотор, nema 14 stepper мотор, 20 mm рамка повлекува мотор, 57 мм рамка stepper мотор, 86 mm рамка stepper мотор, nema 17 stepper мотор, nema 23 stepper мотор, nema 34 stepper мотор, nema 42 stepper мотор
Различни stepper мотор за избор :
Жица stepper моторни режим :

Главните својства

сертификација:
ROHS,CE,ISO
Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Тековната / Фаза:
4.0 На
Одржување На Вртежен Момент:
4N.m (556oz-во)
Чекор Агол(степени):
1.8
Број На Модел На:
Stepper Моторни 86HS8040B4JSC
Големината На Рамката:
NEMA 34, 86mm
Структура:
stepper моторот, сопирачки
Моторни должина:
80 мм
Температурата Се Зголеми:
80 Целзиусови Степени Max

Избор на купувачот