AC250V 3А DC30V 5A Сина Глава 3 Pin Еден Ротационен Селектор Push Копчето Префрлате
Ново

AC250V 3А DC30V 5A Сина Глава 3 Pin Еден Ротационен Селектор Push Копчето Префрлате

DEN 220.32

Во форма достапна за нарачката

Објектот Името Ротари Селектор Притисни Копче за Префрлање Контакт Тип на Еден SPDT Тип LA16 Y-11 X2 Работен Напон AC250 V 3А DC30 V 5 A Монтажа Тема Пречник од 15mm / 0.6" Копчето Капа Кол 15mm /0.6" Терминали 3 Pin Вкупната Големина 4.5 x 1.8 x 1.8 cm/1.8" x 0.7" x 0.7"(L*W*T) Материјал Пластика, Електронски Делови Пакет Содржина 1 x Ротационен Селектор Push Копчето Префрлате
Опис : Ова притисни копче за префрлање со 3 пина, панел монтажа дизајн. Широко се применуваат во апарати за дома, електронска опрема, опрема за автоматизација, комуникациска опрема, итн.

Главните својства

сертификација:
CCC
Гаранција:
/
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Број На Модел На:
/
Карактеристики:
/
Тип На Објект:
Прекинувачи

Избор на купувачот