KT Светлата за Kawasaki Z300 2015- LED Ангел Eye Blue Демонот Око Мотоцикл КРИЕШЕ Проектор Собрание
Ново

KT Светлата за Kawasaki Z300 2015- LED Ангел Eye Blue Демонот Око Мотоцикл КРИЕШЕ Проектор Собрание

DEN 21552.00

Во форма достапна за нарачката

Пакување Листа
1 X Светлата Собранието z300 2015
2 X КРИЕШЕ Проекторот со КРИЕШЕ сијалица
2 X Висок Квалитет Екстра Слим КРИЕШЕ Баласт
2 X Ангел Око со igniters
2 X LED Демонот Око со igniters
1 X Реле Жици се Подигнат ( поврзете на батеријата и оригинални висок/низок зрак switch, нема потреба да додадете екстра switch)
Било какви прашања во врска дозвола,ве молиме контактирајте со нас без двоумење. Параметри на Демонот Око
Номинална Моќност : 3 W
Животен век : 25000 H
Боја : Сина
4. Нормално, на неколку различни бои се достапни за ангел очи, како Бела, Сина, Црвена, Зелена и Жолта. Кога главниот светлина да биде исклучен, демонот око се појавува повторно! Нормално, на неколку различни бои се достапни за демон очите, како што се Сина, Црвена и Зелена боја. Тоа исто така може да се користи како дење работи светлина. Како функционира агол на окото или демонот око работа?
Тоа ќе биде светне со користење на ангел око /демонот око инвертер (igniter), и нормално, тоа ќе биде поврзан на возење светлина. Параметри на Ангел Око
Влезен Напон : 12 V
Номинална Моќност : 3 W
Животен век : 25000 H
Боја : Бела
3.
Мотоцикл пред главата светлина Обичај Светлата Z300 2015 година, мотор осветлување светилка собранието мото додатоци
1. И 6000 K е најдобрата комбинација на боја и светлина! 8000 K и 10000 K изгледа кул и атрактивност со сосема задоволни светлина излез, многу посветла од акции халоген сијалица. Ако неисправни (неисправност) е најдена по гарантен период, ние исто така може да обезбеди резервни делови со разумна цена. Тоа е референца чисто за боја и може да подеднакво се нарекува Бела, Зелена или Сина. Можете да изберете една саканата боја меѓу оние.
Реалноста е повисоко на скалата на светилки се помалку светла тие стануваат. Ако retrofitter запознаени со осветлување систем, и сметаат дека високите трошоци за работна сила, retrofitter може да го направи тоа со себе и следејќи го упатството. 6000 K светилки се приближно 5-10% посветла (мерена во Lumens, не степени К) од 8000 K.
Често Поставувани Прашања
1. Демонот око светлината ќе биде исчезнаа откако главниот светлината е се вклучи. Колку долго за гаранција? Како можам да бара гаранција ако неисправни најде, дали треба да се испрати назад на неисправни објект?
Една година гаранција ќе се нудат за овој обичај светлата собранието, ако неисправни (неисправност) се наоѓаат во гарантен период, ние ќе се овозможи и слободно резервни делови за замена на неисправни еден, се разгледа на високо превозот цена и клиентите данок, ние не треба на нашите клиенти испрати назад неисправни објект за нас, во повеќето случаи, ние ќе бараат од клиентите да ги испратите сликите или видео за да ги доказ на дефект или неисправност. Примена : z300 2015 година , директно го замени ОЕМ светла. Она што е ангел око?
Ангелот око е ПРЕДВОДЕНА (ладно катоден флуоресцентно осветлување) светло закачите на проектор леќа, тоа ќе биде светне со користење на ангел око инвертер (igniter). Во повеќето случаи, демонот око ќе биде светне во исто време со ангел око.
Степени K = само боја Лумен = Светлината
5. Превозот на трошоците за замена на резервни делови ќе бидат на товар на клиентот страна. Боја температура е чисто скала за мерење на бојата на светлината на излез. Параметри на КРИЕШЕ сијалица
Почнувајќи Напон : 23 KV
Номинална Моќност : 55 W
Прозрачна : 3500 LM
Сијалица Животен век : 3500 H
Температура на бојата : 6000 K( пладне светло бела боја )
2 . 4300 K има подобра пенетрација спореди со 6000 K, particalur во врнежлив ден или магла дена.

Главните својства

Wattage:
55W
Тип На Објект:
Светлата Собрание
Бренд Име:
KT
Потрошувачка На Енергија:
2 X 55 Вати
сијалица боја:
6000K ( Пладне Светло Бела Боја)
Гаранција:
1 година
Објектот:
мотоцикл светлата собрание
LED Демонот Боја на Очите:
Сина
LED Ангел Боја на Очите:
Бела
Површина:
chromed
Состојба:
Нови
лента на светлина:
No
Материјал Тип:
Пластични & Метал

Избор на купувачот