KT Светлата за Kawasaki Ninja ZX6R ZX-6R 2007-2008 LED Ангел Око Зелено Демонот Око Мотоцикл КРИЕШЕ Проектор Собрание
Ново

KT Светлата за Kawasaki Ninja ZX6R ZX-6R 2007-2008 LED Ангел Око Зелено Демонот Око Мотоцикл КРИЕШЕ Проектор Собрание

DEN 23999.52

Во форма достапна за нарачката

Во повеќето случаи, демонот око ќе биде светне во исто време со ангел око. Превозот на трошоците за замена на резервни делови ќе бидат на товар на клиентот страна. Јас може да се инсталира тоа од мене?
Ние предлагаме овој обичај светлата собрание биде инсталиран од страна на професионален механичар за да се обезбеди перформанси. Параметри на КРИЕШЕ сијалица
Почнувајќи Напон : 23 KV
Номинална Моќност : 55 W
Прозрачна : 3500 LM
Сијалица Животен век : 3500 H
Температура на бојата : 6000 K( пладне светло бела боја )
2 . Која сијалица боја ќе изберам?
Многу луѓе веруваат дека на повисока температура на бојата посветла светилка. Параметри на Демонот Око
Номинална Моќност : 3 W
Животен век : 25000 H
Боја : Зелена
4.
Често Поставувани Прашања
1. Боја температура е чисто скала за мерење на бојата на светлината на излез.
Мотоцикл пред главата светлина Ninja ZX-6 R ZX6 R Обичај Светлата 2007-2008 година, мотор осветлување светилка собранието мото додатоци
1.
Степени K = само боја Лумен = Светлината
5.
Реалноста е повисоко на скалата на светилки се помалку светла тие стануваат. Тоа исто така може да се користи како дење работи светлина. Тоа е референца чисто за боја и може да подеднакво се нарекува Бела, Зелена или Сина. 4300 K има подобра пенетрација спореди со 6000 K, particalur во врнежлив ден или магла дена. Нормално, на неколку различни бои се достапни за ангел очи, како Бела, Сина, Црвена, Зелена и Жолта. Како функционира агол на окото или демонот око работа?
Тоа ќе биде светне со користење на ангел око /демонот око инвертер (igniter), и нормално, тоа ќе биде поврзан на возење светлина. Примена : Ninja ZX-6 R 2007 2008 , директно го замени ОЕМ светла. И 6000 K е најдобрата комбинација на боја и светлина! 8000 K и 10000 K изгледа кул и атрактивност со сосема задоволни светлина излез, многу посветла од акции халоген сијалица. Ако retrofitter запознаени со осветлување систем, и сметаат дека високите трошоци за работна сила, retrofitter може да го направи тоа со себе и следејќи го упатството. Кога главниот светлина да биде исклучен, демонот око се појавува повторно! Нормално, на неколку различни бои се достапни за демон очите, како што се Сина, Црвена и Зелена боја. Ова е сосема погрешно. Демонот око светлината ќе биде исчезнаа откако главниот светлината е се вклучи. Параметри на Ангел Око
Влезен Напон : 12 V
Номинална Моќност : 3 W
Животен век : 25000 H
Боја : Бела
3. Колку долго за гаранција? Како можам да бара гаранција ако неисправни најде, дали треба да се испрати назад на неисправни објект?
Една година гаранција ќе се нудат за овој обичај светлата собранието, ако неисправни (неисправност) се наоѓаат во гарантен период, ние ќе се овозможи и слободно резервни делови за замена на неисправни еден, се разгледа на високо превозот цена и клиентите данок, ние не треба на нашите клиенти испрати назад неисправни објект за нас, во повеќето случаи, ние ќе бараат од клиентите да ги испратите сликите или видео за да ги доказ на дефект или неисправност. Она што е ангел око?
Ангелот око е ПРЕДВОДЕНА (ладно катоден флуоресцентно осветлување) светло закачите на проектор леќа, тоа ќе биде светне со користење на ангел око инвертер (igniter). Ако неисправни (неисправност) е најдена по гарантен период, ние исто така може да обезбеди резервни делови со разумна цена. Она што е демон (ѓаволот) око?
Демонот (ѓаволот) око е LED светло изграден во внатрешноста на проектор леќа, тоа ќе биде светне со користење на демонот око инвертер (igniter), различни од ангел око, и на демонот око светлина ќе се емитуваат надвор од проектор леќа.

Главните својства

Wattage:
55W
Тип На Објект:
Светлата Собрание
Бренд Име:
KT
Потрошувачка На Енергија:
2 X 55 Вати
сијалица боја:
6000K ( Пладне Светло Бела Боја)
Гаранција:
1 година
Објектот:
мотоцикл светлата собрание
LED Демонот Боја на Очите:
Зелена
LED Ангел Боја на Очите:
Бела
Површина:
Црна
Состојба:
Нови
лента на светлина:
No
Материјал Тип:
Пластични & Метал

Избор на купувачот