.001 скала 300g/.001 рамнотежа/дигитален рамнотежа/.001 скала/.001g скала
Ново

.001 скала 300g/.001 рамнотежа/дигитален рамнотежа/.001 скала/.001g скала

DEN 7099.00
DEN 8352.00

Во форма достапна за нарачката


.001 скала 300g/.001 рамнотежа/дигитален рамнотежа/.001 скала/.001g скала
Wattson Дигитални Рамнотежа WSB303
(300g, 0.001 g, Круг пан)
Спецификација : (Црвено зборови)
Модел НЕ
WSA103
WSA203
WSA303
WSB103
WSB303
WSB403
WSB503
Капацитет
0-100 G
0-200g
0-300g
0-100g
0-300g
0-400g
0-500g
Читливост
0.001 g
Повторливост
± 0.001 g/g 0.002
Линеарноста
± 0.002 g/g 0.003
Пан Големина
110mm
Димензии(L*W*H)
200mmx265mmx140mm
Нето Тежина
1200g
Напојување
110 V/220-240 V AV
Главна Карактеристика :
Ø large font (Големи букви LED дисплеј со светлина, јасна читање.
Ø Единица : g, оз, lb, ct
Ø Полн Капацитет Одземање
Ø 5 Едноставни копчиња панел за лесно ракување
Ø Подолу Рамнотежа Мерење Објект
Ø Проверка на Мерење, Парче пребројување на функција
Ø Надворешно напојување прилагодува на батеријата и во внатрешноста.

Главните својства

Бренд Име:
niusiwen
Големина:
20*30*30cm
Дисплеј Тип:
LCD дисплеј
Напојување:
110V/220-240V AV
Капацитет:
300g
Број На Модел На:
NCS-ТД-Б-Б
Точноста:
300g
Тип:
Лабораторија Рамнотежа
Номинална Оптоварување:
300
Точноста:
0.001 g
Напојување:
110V/220-240V AC/ Chargeabl
Капацитет:
0.001 g-300g
Номинална Оптоварување:
300g
Големина на:
20*30*30cm
Број На Модел На:
WSB303
Дисплеј Тип:
LED
Тип:
Лабораторија Рамнотежа

Избор на купувачот