Најголемиот ДЕЛ 4.33*4.33 cm Вистински 24K Златна Фолија Маска Лист Против Стареење Луксузни Лицето Златни Листови Столетните
Ново

Најголемиот ДЕЛ 4.33*4.33 cm Вистински 24K Златна Фолија Маска Лист Против Стареење Луксузни Лицето Златни Листови Столетните

DEN 228.00
DEN 240.00

Во форма достапна за нарачката


Како да го Користите :
1. Постојат неколку конкретни научни студии кои ја поддржуваат оваа теорија, иако злато има многу верни адвокати кои го фалат неговата легендарна моќ на исцелување и подмладување. Своите анти-воспалителни својства, исто така, се мисли да се намали кожата, воспаление, и се чини дека за да се забави меланин лачење и на тој начин да се намали флеки. Очисти и темелно се исуши вашето лице.
Ова може или не може да стане луксузен нов стил, проф. "Новите крвни садови се јавуваат во областа, кожата ќе стане поцврста и подебели со подобро снабдување со крв.
- Нека се исуши за една минута за да го поставите.
Најголемиот ДЕЛ 4.
И ако не сте задоволни со едноставно ставање злато врз вашата кожа, можете да се одлучат за bolder процедура наречена Златен Конец Лифт подмладување на кожата третман. Применуваат 24k злато лицето маска како што е прикажано, изедначи на маската нежно да се обезбеди добар контакт со кожата. Денес, современите научници се повторно користење на злато да се врати назад во времето на нашата кожа и прават тоа да изгледа помлада и поздрава.Ве молиме кажете ни за вашата. Тоа е уште се смета за основа за монетарната стандард и тоа е универзално со кои се тргува во светот.
Злато одамна е познато за многу корисни својства, особено неговите антибактериски и анти-воспалителни својства.
Препорачан Употреба :
- Применуваат директно на кожата со користење прсти или четка. д-Р Зелена рече. "Но, тоа не звучи секси да се каже сте триење морски алги на вашето лице. Зелена, дерматолог со практиката на Горната Источна Страна, кој е платена како консултант за развивање и тестирање на производи за бројни козметички компании. На вистинско изненадување е дека колку што е златото, е загрижен, што може да биде во за малку изненадување, како на скапоцени метали може да испаднат да биде благослов за нашите лица. Масажа во 24k злато лицето маска за користење нагоре, кружно движење на вашето лице додека се апсорбира целосно. Еден од ретките естетски хирурзи во Европа да се обезбеди оваа третман објаснува принцип. Истражување објавен минатата година од страна на Американското Хемиско Здружение, исто така, сугерираше дека nanoparticles на тоа (во комбинација со зрачење, меѓу другото) може да помогне во лекувањето на neurodegenerative болести како алцхајмеровата болест.
Најновите употреба на овој исклучително multivalent метал е во здравствениот сектор. Нарачки ќе бидат обработени и испратени во рок од 24-48 часа по уплатата е јасно.
"Пред неколку години, имаше кавијар во сè. Тоа може да биде ефективна до десет години", додава таа се однесува на постапка со која може да се користи на лицето, вратот, d colletage, рацете, нозете и стомакот. Ова може да звучи малку како потрага по Фонтаната на Младоста - или Филозофите' Камен, дека митското супстанција вели дека сè се претвори во злато. "Тоа го стимулира клеточниот раст од најдлабоките слој на кожата да се регенерира здрава, цврста клетки од кожата и да се обезбеди затегнување ефект.
Големина : 4.33cm
Пакетот Вклучува : ве Молиме изберете од достапните опции.
Детали : Злато е веројатно најпознатите хемиски елемент во целиот свет. Не исплакнете го.
Ова не е прв обид да се користат злато за медицински цели, како злато беше еднаш најчесто се користат за да се лекува нога чир.
За многу векови, тоа е, се користи како валута, пред пронаоѓањето на хартиените пари (кој беше направен поради недостаток на злато), во накит, и во многу индустриски области.

Главните својства

Мирис:
5 листови, 10 листови, за 50 листови, 20 листови, 100 листови, 500 листови, 1000 листови, 2000 листови
Тип На Објект:
Третман & Маска
НЕТО-WT.:
10pcs
Функција:
Анти-Стареењето
Пол:
Унисекс
Употреба:
Целото Лице
Формулирањето:
кал
Тип:
Пилинг Маска
Состојка:
Златна Фолија
Број На Модел На:
1KG КОЖАТА
Број Пријавени:
6924336383603

Избор на купувачот