1KG Хијалуронска Киселина Белење на Лузни од Акни Контрола Мека Прав Маска Прав Бесплатен Превозот во Болница Опрема
Ново

1KG Хијалуронска Киселина Белење на Лузни од Акни Контрола Мека Прав Маска Прав Бесплатен Превозот во Болница Опрема

DEN 2822.40

Во форма достапна за нарачката


Хијалуронска киселина во прав Највисок Квалитет На Хијалуронска Киселина Ingrediants : Хијалуронска киселина (ХА - 800), колаген, протеин, хидролизирани еластин, природни beautifying и белење фактор, hamamelis, за ВОЗВРАТ, VE Докажани Да ви Помогнат Длабоко Хидрат Вашата Кожа & Отстрани Фини Линии & Брчки Вашиот ефективни, Ефикасни Против Стареење Решение
Хијалуронска киселина е polysaccharid природно се наоѓа во човечкото тело. Тоа не само што помага перница и подмачкување на зглобовите , но е исто така важна компонента на кожата ткиво. Кожата има речиси педесет проценти од вашата телото хијалуронска киселина во кожата. Тоа е, исто така, се најде во зглобовите сврзното ткиво и око течности. Хијалуронска Киселина Серуми не само дебели и навлажнувачки кожата, тие исто така помагаат да се лекува и удобност на кожата. Хијалуронска Киселина Серуми исто така може да спречи фини линии и брчки. Хијалуронска Киселина е не само да се користи во производи за нега на кожата (обично во креми, серуми и многу ретко се наоѓа во средства за чистење), тоа е, исто така, се најде во сочинуваат производи, вклучувајќи ги и усна glosses, око сенки и затемнети креми. Ова е поради неговата анти-надразнување, анти воспалителни и хидратантен својства. Хијалуронска киселина му дава на очното јаболко својата уникатна форма и структура. Хијалуронска киселина направи скок во нега на кожата пред неколку години. Тоа не само што помага кожата задржи влагата, но тоа создава перница за да ви помогне дебеличка од изгледот на фини линии и брчки. Хијалуронска киселина е слатка и gooey но апсорбира во кожата без никакви остатоци, што го прави popupar состојка во серуми, креми и сочинуваат производи. Хијалуронска киселина е позната за да биде во можност да го носат неколку стотици пати својата тежина во вода, но, бидејќи на големината на молекула станува се помалку ефикасни во нега на кожата. Кога се применува локално, на молекули се во можност да навлезат во кожата и ефикасно. Тоа е се наметнат како "фонтана на младоста" и е докажано да се јават на ефектите на стареење. Хијалуронска киселина работи со обврзувачки да се влага. Пробав тоа и сметам дека треба да биде прекрасен, plumping крем. Дури и ако ефекти се привремено, јас ги најдете да биде прилично драматична. Мојата кожа изгледа помлада, целосни, и повеќе хидриран по нивната примена. Употребата на хијалуронска киселина ќе се дебели кожата и да се направи да изгледа младешки и хидрирани. Употреба :
1. По чистење, се применуваат овој производ 50g прелива во чист сад, додавајќи соодветна количина на студена вода(или сочинуваат база на вода во нашата продавница.)
2. Брзо промешајте во 1 до 2 минути во униформа паста;
3. Се однесува на лицето (освен око и усна), слој процес, ве молиме направете го тоа што е можно поскоро, не повеќе од 4 минути;
4. Остане за 20 минути, ставете да се формираат вкупно еластична мека филм, нежно да го симнат.
5. Исплакнете го лицето. Ви препорачуваме да користите 2-3 пати неделно.
Погоден кожа : секој тип на кожа
Тежина : 1000g
Истечен Датум : 3 години
ВЕ МОЛИМЕ ИМАЈТЕ ПРЕДВИД ОВА НЕ Е ЧИСТА ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА!!! килограм килограм килограм килограм килограм

Главните својства

Тип На Објект:
Третман & Маска
Пол:
Унисекс
Употреба:
Образите
Број Пријавени:
6923410900156
Состојка:
хијалуронска киселина
НЕТО-WT.:
1000ml
Формулирањето:
кал
Тип:
Пилинг Маска
Функција:
Третман На Акни
Број На Модел На:
1KG КОЖАТА

Избор на купувачот