Автомобил Мотоцикл Кочница Хидраулична Пумпа За Масло Bleeder Спојки Празнење Течност Изменувач
Ново

Автомобил Мотоцикл Кочница Хидраулична Пумпа За Масло Bleeder Спојки Празнење Течност Изменувач

DEN 764.00
DEN 954.72

Во форма достапна за нарачката

Опис : Луѓето во Гаража сите знаеме дека, тоа ќе треба генерално две лица да соработуваат за замена на течност/спојки масло/Mian пумпа или под пумпа.Ако двете лица не се координираат добро, една на автомобил чекор до нога е уморен, додека оној што излета автомобилот се валкани масло ниско ниво на подот. Но, оваа алатка го решава овој проблем совршено! Игран : Лесно да работат, Само едно лице може да заврши течност замена на работа; Без валкани масло ниско ниво на подот. Напуштање на традиционалните заморно и досадно масло замена метод. Универзално се работи за автомобили, камиони и инженеринг возило. Брзо го замени масло/празни воздухот, едноставна работа Ефикасно поправка кола, заработи пари за побрзо Како да го користите : 1. Прво земе валкани течност од резервоарот; 2. Стави во нови течност назад; 3. Ја стартувате автомобилот и да се поврзете празнење на црева, назад-out празнење завртка за половина круг Отворите алатка вентил, почнуваат да се пумпа. Земете го тоа лесно, ако има помалку количество на воздух слајд во нашата алатка. Кога течноста се крева до 3cm, затегнување на завртка. И, тогаш ве молиме исклучете нашата алатка вентил 4. Празнење завртки на некои автомобили се многу нестабилни, што ќе резултира во тешка воздух истекување и без масло ќе се испумпува. За таа ситуација, ние треба да ја размонтираат празнење завртки целосно, и употреба на конус форма конектор да пумпа. Но ве молам запомнете дека нашите шишето треба да биде укината повисока од кочење гранка пумпа за да се осигурате дека работи правилно Спецификации : Материјал : Пластични+Метал Пумпа Големина : 20x5cm Црево Должина : 80см Количина : 1 Сет Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Пакет Содржина : 1 Сет x Течност Замена Алатка

Главните својства

Бренд Име:
OOTDTY
Лим Алатка За Удари Од Прекин:
1
Тип на Лим Алатки:
Лим Алатки Сет
боја:
Бела

Избор на купувачот