SI серија ISO6431Standard цилиндар SI63*250 порта 3/8 го понесе 63mm Прилагодливи цилиндар
Ново

SI серија ISO6431Standard цилиндар SI63*250 порта 3/8 го понесе 63mm Прилагодливи цилиндар

DEN 3686.88

Во форма достапна за нарачката


Модел : SI63*250
Порт големина : G3/8"
Движење Шема : Двојно Дејство
Работниот Медиум : Воздух
Оперативен Напон Спектар : 0.1~0.9 MPa
Обезбедено Притисок Отпорност : 1.35 MPa
Температурата На Работа Опсег : -5~70
Оперативен Брзина Спектар : 50~800mm/s
Бафер Тип : Прилагодлив Баферот
Се Амортизира Ударот : 24
Ако ви треба други модели, можете да контактирате со нас.

Главните својства

Бренд Име:
MIDCOOL
Број На Модел На:
SI63*250
Тип:
Цилиндар
Тип:
стандард clinder
моќност:
пневматски
Тело Материјал:
Алуминиум Легура
создаден:
63MM
Стандард мозочен удар:
250mm

Избор на купувачот