TCP IP HDMI Ethernet Extender Над Cat5/5e/6 UTP STP LAN Кабел Rj45 Мрежа 120m TX RX HDMI Предавател и Примател преку IP
Ново

TCP IP HDMI Ethernet Extender Над Cat5/5e/6 UTP STP LAN Кабел Rj45 Мрежа 120m TX RX HDMI Предавател и Примател преку IP

DEN 2111.52

Во форма достапна за нарачката

TCP IP HDMI Ethernet Extender Над Cat5/5e/6 UTP STP LAN Кабел Rj45 Мрежа 120m TX RX HDMI Предавател и Примател преку IP
!!! Овој производ поддржува 1pcs на ИСПРАЌАЧОТ до максимум 253pcs на ПРИЕМНИКОТ (над Swtich).
Вовед : Овој HDMI преку IP extender е дизајниран да ги конвертира HDMI сигнал да стандард TCP/IP и transimit од интернет кабел или Lan.Со предностите на TCP/IP стандардот,тоа може да се пренесе HDMI сигнал извор од HD STB,DVD,Sky HD кутија, HDMI екранот картичка итн за HD проекторот, DLP,LCD,LED и други аудио-визуелна опрема. Карактеристики : 1. Се применуваат M-JPEG технологија за процесот на сликата компресирање. Губење на квалитетот на сликата е многу мал;[email protected] Hz,[email protected] Hz,[email protected] Hz,[email protected] Hz,[email protected]/60 Hz,[email protected]/60 Hz,[email protected]/60 Hz [email protected] Hz . 2. Поддржани HDMI формат : [email protected] Hz, [email protected] Hz, [email protected] Hz, [email protected] Hz, [email protected]/60 Hz, [email protected]/60 Hz, [email protected]/60 Hz [email protected] Hz 3. HDCP компатибилни. 4. Тоа може да се пренесе HDMI 1080 P сигнал погоре 120m со користење на UTP Cat5e/6. 5. Тоа може да се пренесе од страна на Lan. 6. Поддршка Lan пропусниот опсег : 100 M 7. Се прошири 120m подолго со додавање на уште еден ethernet рутерот 8. На податоци може да се пренесуваат преку прекинувач, рутер и други ethernet уредот, и да ја прошири трансфер на оддалеченост повеќе од 20km. 9. Тоа исто така може да работи во емитува на владата, како HDMI splitter, емитува HDMI сигнал од еден испраќач до повеќе примачи. Спецификации : 1* Протега HDMI сигнал до 120 метри за 1080p над CAT5e/6 кабел 2* Поддржува TCP/IP, се протега HDMI сигнал unlimitedly над рутер или центар/прекинувач 3* го Следи стандардот на IEEE-568 B 4* Подржува резолуции до целосна HD1080p : [email protected] Hz,[email protected] Hz,[email protected] Hz,[email protected] Hz,[email protected]/60 Hz,[email protected]/60 Hz,[email protected]/60 Hz [email protected] Hz 5* Поддржува ethernet пропусен опсег 100 6* во согласност со HDCP 7* се Протега од рутер LAN конекција или connnection, кабел должина потреби како CAT5 : Max.100 помеѓу два уреди зависи од quanlity на Мачка CAT5e кабел : Max.120m помеѓу два уреди зависи од quanlity на Мачка кабел CAT6 : Max.150m помеѓу два уреди зависи од quanlity на Мачка кабел 8* Напојување 2pcs на DC5 V/1А Пакет содржина : 1) "TX Само" Објект : Испраќачот *1, Manunal*1, адаптер*1 2) "RX Само" Објект : Приемник*1, Manunal*1, адаптер*1 3) "Пар TX RX" Објект : Испраќачот *1, Приемник*1, Manunal*1, адаптер*2 4) "1 TX 2 RX" Објект : Испраќачот *1, Приемник*2, Manunal*2, адаптер*3 5) "1 TX 3 RX" Објект : Испраќачот *1, Примачот,*3, Manunal*3, адаптер*4 6) "1 TX 4 RX" Објект : Испраќачот *1, Приемник*4, Manunal*4, адаптер*5 7) "1 TX 5 RX" Објект : Испраќачот *1, Приемник*5, Manunal*5, адаптер*6 8) "1 TX 6 RX" Објект : Испраќачот *1, Приемник*6, Manunal*5, адаптер*7

Главните својства

боја:
НИ приклучокот, ЕУ приклучокот, велика БРИТАНИЈА приклучокот, АУ приклучок
Должина:
TX Only, RX Only, A Pair TX RX, 1 TX 2 RX, 1 TX 3 RX, 1 TX 4 RX, 1 TX 5 RX, 1 TX 6 RX
Примена:
Проектор,DVD Плеер,Мултимедијални,Телевизија,ТВ КУТИЈА,Монитор,Компјутер
Конектор Б:
HDMI
Број На Модел На:
HSV373 TCP IP HDMI Ethernet Extender
Надворешниот Дијаметар:
HSV373 TCP IP HDMI Ethernet Extender
Функција:
HDMI1.4
оклопна:
Не-Заштитени
Бренд Име:
MiraBox
Пакување:
картонска кутија
Пакет:
Yes
Пол:
Женски-Женски
Конектор A:
HDMI
Пакет:
Пакет 1
Тип:
HDMI Кабли
верзија:
HDMI 1.4
Примена:
HDMI 1080p
Име на производ:
TCP IP HDMI Ethernet Extender
Стандард Моќност:
DC 5V/1А TCP IP HDMI Ethernet Extender
Работен режим :
Точка до точка/Точка на MultiPoint Максимална 253pcs на RX
Вообичаените Растојание(метар) :
60m 100 120m 60meter 100meter 120meter 196ft 230ft 328ft
Индустриски Алуминиум Домување :
Вечера Топлински Зрачење TCP IP HDMI Ethernet Extender
Линк Врска:
Cat5/5e/6 UTP STP LAN Кабел Rj45 HDMI Предавател и Примател во текот јас
hdmi порт:
HDMI тип Женски HDMI Предавател и Примател преку IP
Резолуција поддржана:
[email protected]/50Hz/30Hz/25Hz, [email protected]/50Hz,[email protected]
Ethernet Пропусен Опсег:
100 HDMI Предавател и Примател преку IP
Оперативен:
0°C - 60°C HDMI Предавател и Примател преку IP

Избор на купувачот