Новиот 2018 респираторните гас маска анти-магла haze pm2.5 респираторните маска 1 сет на 13 филтер памук анти - прашина респираторните
Ново

Новиот 2018 респираторните гас маска анти-магла haze pm2.5 респираторните маска 1 сет на 13 филтер памук анти - прашина респираторните

DEN 345.00
DEN 479.52

Во форма достапна за нарачката


Информација за производот :
Производ тежина : 90 g
Пакување големина : 11 * 11 * 6.6 cm
Пакување тежина : 240 г
Материјал : маска : храна одделение силика гел
Дишење вентил : ABS смола
Не-плетени филтер : 3 слој
Носот клип : алуминиум легура
Тока : нуркање материјал
Содржи : Маска * 1 + дишење вентил * 1 + уво рака * 1 + филтер * 13 таблети
Методи на чување : во чиста, сува и вентилирани за да се избегне светлина, без мирис на зачувување на животната средина
Неколку корисни совети : поради пука на светлината, производот вистинската боја и приказ на бои има мала разлика, ве молиме во вид преовладува.
Карактеристики :
1, со целосна здолниште дизајн, споредено со M 2 вклопуваат и да се подобри варењето, но исто така и поудобно.
2, прв пат дизајниран за дишење поделба технологија, за намалување на респираторни отпор од страна на избегнување на конвекција на респираторни гасови, подобрување на респираторниот мазност.
3, во исто време, на дишењето лист е надграден, светлина дува што е отворена, инстант враќа.
4, промени во изгледот на дишење вентил да ви донесе природни и роман.
Предмет : Погоден за не-мрсна честички на респираторна заштита, прав, полен, индустриски прашина, цемент прашина, магла, PM2.5, микроорганизми.
Употреба : мажите и жените се возеше, отворено џогирање, спорт, лаборатории, градежништво, медицина, индустриски сајтови, работни операции, мелење и други индустрии и различни типови на индустрии.

Главните својства

Број На Модел На:
респираторните
Материјал:
храна одделение силиконски
Пакување начин:
боја кутија
маска дизајн:
главата монтирани
Функција:
Спречување на слаб магла маски
Спецификации:
6.5 x 11 x 11 см
Име:
Гас Маска

Избор на купувачот