350W 5-36V DC 6 MOFSET Brushless Контролер За BLDC Контролер E-велосипед E-Електричен скутер Велосипед Брзина Контролер S18
Ново

350W 5-36V DC 6 MOFSET Brushless Контролер За BLDC Контролер E-велосипед E-Електричен скутер Велосипед Брзина Контролер S18

DEN 561.12

Во форма достапна за нарачката


Функција :
1.МА МБ MC фаза линија излез конекција мотор
2 5 V GND плоча доаѓа со оригинална
3.VCC GND надворешни DC напојување линија
4.SC пулсот сигнал излез
5.Z/С позитивни инверзија контрола на линија 5 V или GND да се постигне позитивни и негативни инверзија
6.VR брзина на сигналот на текст, општа надворешна 100 K tripod средината pin potentiometer VR останатите две нозе 5 V и GND главниот одбор.
Спецификации :
Работен напон : 5-36 V
Максимална струја : 16 A
Максимална моќност : 350 W
Во текот тековната заштита
Димензии : должина 63mm x ширина 45mm x висина 27mm
Количина : 1 Сет
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат
Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот вклучува :
1 x Brushless Контролер Сет

Главните својства

Бренд Име:
OOTDTY
Тип На Мотор:
dc мотор

Избор на купувачот